FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament Nike Sezon 13/14

dany03024.06.2013 15:02

FC Steaua Bucuresti anunta semnarea prelungirii contractului cu firma de echipament sportiv Nike pana la sfarsitul sezonului 2014-2015.

 

Tricou (neoficial)

ak5p.jpg

 

Geaca

k5n.jpg

rtj24.06.2013 20:01

Ce urat... Nici macar un pic de originalitate. Parca vad ca echipamentul de rezerva e roz bombon sau portocaliu.

Ronnie24.06.2013 20:11

Se poarta dungile anul asta. Gigi o stie cel mai bine. :D

 

gigi_becali_puscarias.jpg

Empyro24.06.2013 20:33

Echipamentul real pentru sezonul 13-14.

971444_465014436926695_259942367_n.jpg - Academia Catavencu

Pacat ca sunt orizontale, la noi se poarta mai mult pijamalutele cu dungi verticale.

576817_458466450914827_854937377_n.jpg - Academia Catavencu

Dupa ce va scrie carti in penitenta, ciobanul va deveni un adevarat iluminist.

253370_452176341543838_445642656_n.jpg - Academia Catavencu

Sancho Panza in cautarea lui Don Gibonte

943120_451772684917537_2100875666_n.jpg - Academia Catavencu

dany03024.06.2013 20:57
Ce urat... Nici macar un pic de originalitate. Parca vad ca echipamentul de rezerva e roz bombon sau portocaliu.

 

1. Steaua nu are absolut nici o putere de decizie cand vine vorba de designul tricourilor. Acesta este pus la dispozitie de NIKE care a decis ca mai multe cluburi din europa sa poarte acest model de tricouri.

 

2. Echipamentul de Rezerva nu se va schimba pt ca acesta a fost schimbat anul trecut.

 

3. Acest tricou inca nu e varianta oficiala

 

4. restul e can can

rtj25.06.2013 10:16

Nu cred ca o echipa profesionista nu poate sa refuze echipamentul second hand. Chestia e ca noi ne-am cam facut un obicei din asta. Mai intai nationala cu echipamentul rosu al Spaniei, acum astia. Pana la urma Steaua e un brand in Romania, poate vinde multe echipamente nike. In mod normal, cand vezi ca esti tratat astfel de firma care te sponsorizeaza, te duci si ameninti cu desfacerea contractului si semnarea unuia cu Adidas sau Puma. Dar deh, ne place sa traim din firimiturile lasate de aia mai mari.

MoWeed25.06.2013 10:42

Sunt absolut convins ca Nike se poate duce la Barcelona, Arsenal sau United si sa le bage pe gat orice echipament pentru ca asa vor ei.

Astea sunt povesti de adormit copii.

dany03027.06.2013 08:52

hai atunci sa vedem cate echipe sponsorizate au anul acesta acelasi model cu dungi.

 

atletico madrid, athletic bilabo, juventus, hertha...

 

si vor urma si alte echipe de la nike care vor folosi acelasi model. Plus ca poza de sus nu reprezinta varianta oficiala a tricoului. Asa ca mai calmati-va un pic.

MoWeed27.06.2013 09:31

@dany030

 

Nu ma intereseaza catusi de putin cum va fi echipamentul asta. Dar nu pot suporta sa vad o tampenie enorma ca cea pe care ai zis-o tu.

Nike nu face tricourile fara sa aiba aprobarea echipelor.

 

Tricouri mai urate ca cele de rezerva de acum cativa ani (cele de culoarea vestelor gunoierilor) nu vom mai avea niciodata

Marius27.06.2013 09:49

Designul echipamentelor se face de firma respectiva IN COLABORARE cu clubul respectiv. De ceva vreme s-a impamantenit "obiceiul" ca firma producatoare sa prezinte cateva optiuni de echipament avand un design strans legat de propriile produse, iar clubul sa aleaga.

 

Se poate insa, si sunt multe cazuri, ca echipa sa solicite un design personalizat iar atunci firma se conformeaza, in anumite limite.

 

 

blindius27.06.2013 09:59

Imi place tricoul, nu ar fi urat.

 

Amuzant este ca la Barcelona parea mai naspa.

 

Producatorul de echipament este foarte puternic in ultima vreme. E posibil ca echipa sa isi dea acordul pentru echipament, dar sa fie mai cu jumatate de gura. Bine, nu e cazul la noi, pentru ca astia au tot interesul sa semene cu Barcelona, avand in vedere atractia mondiala fata de catalani si strategia romaneasca, "Steaua, Barcelona Estului".

 

Din cate am inteles, Nike a avut un cuvant important in transferul cocalarului Neymar la Barcelona.

 

Marius27.06.2013 10:03

E greu de crezut ca o firma ca Nike poate prezenta un echipament folosit de o echipa in sezonul precedent unei alte formatii. Mai ales cand vorbim de clienti "premium", ca Barcelona si Steaua.

 

Nike are o serie de echipamente de joc dedicate clientilor importanti, care sunt modificate anual sau in functie de preferinta cluburilor, si unele standard, peste care se pune doar sigla clubului si, eventual, un sponsor. Daca va amintiti, acum vreo 3 ani juma de Liga 1 avea contract cu Nike, dar numai Steaua si partial Dinamo aveau echipamente dedicate, restul aratand la fel dpdv al modelului.

 

Adrian09.07.2013 10:45

Manecile sunt negre in memoria marelui puscarias?

DanielT09.07.2013 21:53

Modelul asta nu a fost si acum cativa ani cand era Bergodi antrenor ? Ba cred ca da.

M-am plictisit de modelul asta cu dungile alea jos la spate .

Adica daca ar fi fost doar dungi pe fata cred ca ar fi fost mai bine .

In fine , as fi preferat ceva clasic .

dany03010.07.2013 19:34

mda nu inteleg de ce se foloseste acelasi model ca in 2011. Pana si numerele de pe spate (fontul) sunt 80% identice cu cel din 2011

 

d1zc.jpg

 

 

Del Ricanio 703.09.2013 13:38

A cumparat cineva noul echipament ? Daca da, de unde ? De aici http://magazin.suportersteaua.ro/ro/tricou...-2013-2014.html sau de aici http://www.magazinsteaua.ro/ro/tricou-stea...-original-nike/ Difera marimile... Si nici personalizarea vad ca nu se face la fel... La primul, numele e alb iar nr negru-alb (asa cum are Steaua in campionat), pe cand pe celalalt site numele si nr vin doar in alb ? De pe ce site sa cumpar ? Primul site e magazinul suporterilor, adica nu clubul produce echipamentul sau cum ?

choli03.09.2013 13:54
A cumparat cineva noul echipament ? Daca da, de unde ? De aici http://magazin.suportersteaua.ro/ro/tricou...-2013-2014.html sau de aici http://www.magazinsteaua.ro/ro/tricou-stea...-original-nike/ Difera marimile... Si nici personalizarea vad ca nu se face la fel... La primul, numele e alb iar nr negru-alb (asa cum are Steaua in campionat), pe cand pe celalalt site numele si nr vin doar in alb ? De pe ce site sa cumpar ? Primul site e magazinul suporterilor, adica nu clubul produce echipamentul sau cum ?

 

 

daca te duci la orice magazin nike il gasesti (tricoul e marfa rau)

Del Ricanio 703.09.2013 20:08

Pe cele 2 linkuri postate de mine personalizarea se face la fel, cu acelasi font ? Marimile difera chiar asa de mult ?

 

Intr-adevar tricoul e destul de scump, de asta pun aceste intrebari :)) N-am vazut nicaieri ca un club sa aiba trei magazine oficiale...