FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Intamplare neasteptata

Kekea18.06.2013 14:41

Stateam astazi la semafor in Bucuresti si la geamul meu vine un batran, probabil 65-70 de ani, fara dinti in gura si deja ametit de la alcool. Vine imi cere 1 leu sa isi ia si el o vodka ca a iesit din puscarie. Dupa ce ii explic ca nu am sa ii dau imi zice ca are el si scoate 6 lei din buzunar intinzand un leu spre mine. I-am multumit pentru oferta dar am refuzat si dupa printre lungile propozitii fara inteles pe care le rosteste se opreste si ma intreaba : Ai auzit ca a castigat Steaua? Eu mirat pentru ca nu stiam de vreun meci recent il intreb cand anume, iar el imi spune : A intrat Gigi la puscarie..

 

Am ramas blocat, nu ma asteptam la asa ceva. A fost nevoie de cateva secunde de reculegere sa imi dau seama ca este verde si ca ce am auzit nu a fost un fel de halucinatie. Am ramas placut surprins de aceasta intamplare

nemilosul18.06.2013 19:12
Stateam astazi la semafor in Bucuresti si la geamul meu vine un batran, probabil 65-70 de ani, fara dinti in gura si deja ametit de la alcool. Vine imi cere 1 leu sa isi ia si el o vodka ca a iesit din puscarie. Dupa ce ii explic ca nu am sa ii dau imi zice ca are el si scoate 6 lei din buzunar intinzand un leu spre mine. I-am multumit pentru oferta dar am refuzat si dupa printre lungile propozitii fara inteles pe care le rosteste se opreste si ma intreaba : Ai auzit ca a castigat Steaua? Eu mirat pentru ca nu stiam de vreun meci recent il intreb cand anume, iar el imi spune : A intrat Gigi la puscarie..

 

Am ramas blocat, nu ma asteptam la asa ceva. A fost nevoie de cateva secunde de reculegere sa imi dau seama ca este verde si ca ce am auzit nu a fost un fel de halucinatie. Am ramas placut surprins de aceasta intamplare

foarte tare !

Ar merita pus ca articol postul asta.