FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua - Spada

Adrian26.03.2013 13:52

Cel mai ravnit trofeu a ajuns in vitrina Stelei!

 

de Daniel Remes

 

 

Echipa de spadă feminin a clubului Steaua, câștigatoare de trei ori consecutiv a Cupei Campionilor Europeni, in 2010, 2011 si 2012, a intrat in week-end-ul trecut in posesia trofeului Partenopeo.

 

Acesta se acordă echipei care câștigă de trei ori la rand Cupa Campionilor si ramane definitiv in vitrina cu trofee a clubului. Trofeul a ajuns cu intarziere in Romania pentru ca la editia din 2012, organizatorii au fost luati prin surprindere de victoria Stelei si l-au avut pregatit pentru decernare.

 

La finalul editiei din acest an, de la Napoli, unde Steaua a iesit pe locul al doilea, romancele au primit din partea organizatorilor si trofeul Partenopeo, pe care l-au adus acasa De luni, trofeul se află la loc de cinste, la sediul clubului Steaua.

 

La cele trei editii cand Steaua a iesit pe locul I, echipa le-a avut in componență pe Anca Maroiu, Simona Gherman, Simona Pop Deac si Ana Maria Branza

 

Antrenori: Cornel Milan si George Epurescu.

 

trofeu.jpg

 

 

Ivanski26.03.2013 21:17

Bravo lor! Lupta Steaua !