FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ceahlaul P. N. - Steaua 3-4 (2-3)

Virgil08.03.2013 09:05

Logo_Liga1BB.jpg

 

Duminica 10 martie 2013, de la ora 20:30, pe stadionul Ceahlaul,

 

Ceahlaul PN - Steaua

 

Meciul va fi transmis de Digi Sport 1.

 

Steaua vine la Piatra Neamt, dupa o victorie imensa obtinuta in fata campioanei Europei, Chelsea.

O victorie datorata daruirii, inteligentei si dorintei de victorie a jucatorilor stelisti, excelent condusi de la margine de remarcabilul Reghecampf, si nu ajutorului divin perorat cu vehementa de un cioban blasfemiator, investitor al echipei.

 

Steaua este in mare forma si vreau sa cred ca nu va fi mare problema sa treaca peste ambitiile de a castiga cel putin un punct ale echpei gazda.

Nu vreau sa spun ca meciul va fi usor. Nu! Stiu ca Steaua va juca pe terenul pe care Dinamo este invitata mereu sa castige si unde ros-albastrilor li se opun cu inversunare jucatorii echipati in portocaliu.

 

Privind liniile de clasament ale celor doua echipe, Steaua porneste net favorita.

 

1 Steaua 21 17 2 2 50-15 35 53

 

14 Ceahlaul Piatra Neamt 21 5 5 11 23-36 -13 20

 

In ultimele sase meciuri de campionat, pietrenii au inregistrat numai esecuri si egaluri.

Steaua? 5 victorii si o infrangere ciudata la Brasov, esec anuntat de altfel cu multe etape inainte de Cioban, care chipurile se temea de Brasov.

 

Acestea fiind spuse, nu-mi mai ramane sa afirm decat ca, astept cu incredere o noua victorie pentru Steaua.

Korado08.03.2013 23:49

Vreau sa stiu si eu cum pot cumpara bilete la peluza unde stam noi cei care tin cu Steaua , la stadion nu au in vanzare in acel sector.

Virgil09.03.2013 10:59
Vreau sa stiu si eu cum pot cumpara bilete la peluza unde stam noi cei care tin cu Steaua , la stadion nu au in vanzare in acel sector.

 

Daca nu faci parte dintr-una din galeriile Stelei (N sau S), slaba speranta.

 

suporteradevarat201309.03.2013 13:18

batem cu rezervele aici, si se mai spanzura 2,3 frustrati de pe forum

iNsTiGaToR09.03.2013 13:21
batem cu rezervele aici, si se mai spanzura 2,3 frustrati de pe forum

S-a spart conducta cu suporteri adevarati. Uite, lu asta nici macar nu i-au mai dat nume. L-au lasat by default.

iNsTiGaToR09.03.2013 13:58
a aparut primu frustrat! mARSH LA COTET!

Scuzati-mi impertinenta domnule.

M-am uitat peste postarile tale si am constatat ca trebuie sa faci cateva lucruri importante, cum ar fi :

1.Invata gramatica

2.Da-mi 5 motive pentru care ma cataloghezi frustrat

3.Spune-ne ce varsta ai

4.Foloseste un limbaj decent, asa cum noi ,''frustratii'', facem

suporteradevarat201309.03.2013 14:09

domnule frustrat! limbaj decent nu inseamna sa catalogati oamenii care inca se duc la meciuri si iubesc echipa oi!

Sa iti tai unghiile de acum incolo cand joaca Steaua, sa nu te ranesti domnule frustrat!

rtj09.03.2013 14:13

@iNsTiGaToR

este doar toronto, nu te mai obosi. Deja devine penibil..

iNsTiGaToR09.03.2013 14:19
@iNsTiGaToR

este doar toronto, nu te mai obosi. Deja devine penibil..

Cel mai probabil

Joga Bonito10.03.2013 19:38

Astia-s nebuni, frate! Ma jur!

 

Trei goluri de generic in 11 minute.

 

axl10.03.2013 19:40

De remarcat faptul ca se trage din afara careului, procedeu cam ignorat in ultimele partide.

Lari10.03.2013 19:52

Ultimele sezoane, vrei sa zici. :P

eMagic10.03.2013 20:14

Mda....se joaca cu focul baietii. Eu zic ca vor mai fi 2 goluri in repriza secunda. Sa speram ca minim un gol va fi pentru noi.

eMagic10.03.2013 21:17
Mda....se joaca cu focul baietii. Eu zic ca vor mai fi 2 goluri in repriza secunda. Sa speram ca minim un gol va fi pentru noi.

 

Data viitoare bag la pariuri. :)

 

PS: Tatarusanu se uita la telenovele la ultimul gol al nemtenilor?:|

axl10.03.2013 21:18

Dramatic meci, o urmarire ca-n filme.

mountytoma10.03.2013 21:41

mie mi se pare ca a fost cam teatru. dumitras a fost un fel de pretext pentru a transfera bani de la Steaua la Ceahlaul pe cai legale pentru chestii mai putin legale. la fel ca machado, ca Vali Badea, si asa mai departe.

 

ce imi pare rau e ca jucatorii il evita pe Iancu, mi-ar placea sa vad ce poate pustiul asta. refuz sa cred ca prin banii dati pe el behaila i-a cumparat impacarea lui Hagi. m-ar durea prea tare...

 

Adrian10.03.2013 22:17
Astia-s nebuni, frate! Ma jur!

 

Trei goluri de generic in 11 minute.

 

 

La meciul asta au avut emotii doar cei care nu stiu sa numere.

 

Ca daca numarau afacerile din ultima vreme dintre Steaua si Ceahlaul...