FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo Moscova 1-2 (1-1)

Virgil01.02.2013 20:53

Duminica 3 februarie 2013, in Maxx Royal Sports Complex, de la ora 13:00,

 

Steaua - Dinamo Moscova,

 

transmis de Digi Sport.

 

Dupa 0-1 cu Qabala si 3-3 cu Sturm Graz, Steaua intalneste in stagiul de pregatire

din Antalya, formatia antrenata de fostul mare fundas dreapta stelist, Dan Petrescu.

 

Vor reusi echipierii Stelei un joc superior celor precedente si o prima victorie?

Virgil03.02.2013 09:42

Szukala a suferit o fractura de piramida nazala in meciul cu Sturm Graz, si nu va juca azi cu Dinamo Moscova. El va fi operat si exista speranta sa joace cu Ajax, cu o masca de piele pe fata.

Virgil03.02.2013 12:55

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu - Rapa Gardos Chiriches Latovlevici - Prepeliță, Pintilii - Chipciu, Tatu, Tanase - Rusescu

 

In min 3, Tatu se distreaza cu apararea rusilor si marcheaza.

 

min. 36, Noboa egaleaza, 1-1!

dmb03.02.2013 13:44

Si pe astia ii puteam bate daca vruiam. Da n-am vrut! Am vrut sa exersam cum este cind pierdem ca sa nu avem surpriza sa nu o stim..... cu Ajax!!!

Virgil03.02.2013 15:13

In min 58, Ignatovici marcheaza si stabileste scorul final. Steaua - Dinamo Moscova, 1-2. Rusine!

GRYG04.02.2013 07:23

baieti ....sincer nu exagerez cu nimic cand va spun ca imi este teama sa ma uit la meciurile cu Ajax........mai ales ca face echipa scuipa in pix gigica :nono:

besliud05.02.2013 08:22

CIFRELE DEFENSIVEI ÎN PERIOADA DE PREGĂ'TIRE

- 1,57 goluri incasate pe meci e media realizată de Steaua in cele 7 amicale, in care a primit nu mai putin de 11 goluri

- 14 la sută din meciurile amicale disputate de Steaua in cele două cantonamente, adică unul singur din 7, s-au terminat fară gol primit

- 10 jucatori au fost folositi de Steaua in defensivă in cele 7 amicale: Rafael Cruz, Ripa Prepeliță, Lupu, Szukala, Gardos Chiriches Doru Bratu, Latovlevici si Pirvulescu

 

Apropo Rapa asta pe mine nu ma convins, ce a facut Parvulescu in banda dreapta aia a facut si Rapa! Deci care este castigul echipei prin aceasta aducere?

Rafael Cruz desi a jucat prudent, mie mi-a dat impresia de mult mai multa siguranta in aparare si nu sa complicat asa cum au facut Chirichesi, Filip si Gardos la fazele de poarta pe care le-au creeat absolut aiurea din intentia lor de a scoate acidul din apa plata. Sa dea Dumnezeu sa batem Ajax, Jiji sa considere asta o minune si sa se duca undeva departe sa construiasca el cu manuta lui o biserica, incat sa-l tina macar un timp departe de Steaua!

iNsTiGaToR05.02.2013 17:24

Cred ca vom vedea scoruri de tenis in meciurile cu Ajax.

drvladyk05.02.2013 19:44
imi este teama sa ma uit la meciurile cu Ajax.......

 

Eu le astept cu speranta, poate mai reduce euforia si mai pleaca din mioare... Si daca fac treaba cu Ajax si mai iau si 24-le...am belit-o o sa vedeti