FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FC Basel 1893 1-1 (0-0)

Virgil16.01.2013 08:44

Vineri 18 ianuarie 2013, al doilea meci de pregatire-verificare a potentialului lotului,

 

Steaua - FC Basel 1893

 

Basel se afla pe locul secund al Super Ligii elvetiene, avand urmatoarea linie de clasament,

2. FC Basel 1893 18 9 6 3 32-18 14 33

Pe primul loc se afla Grasshopper Zürich, cu 37 de puncte.

 

Basel, o echipa puternica, a invins in anii precedenti de fiecare data Steaua in meciurile de pregatire. Era insa o Steaua diferita de cea de azi.

 

 

 

 

vevebr16.01.2013 18:41

 

 

Basel, o echipa puternica, a invins in anii precedenti de fiecare data Steaua in meciurile de pregatire. Era insa o Steaua diferita de cea de azi.

 

Nu era alta Stea era tot Steaua crestina ;)

 

 

 

 

Lari18.01.2013 18:30

Echipa de inceput:

 

Stanca - Cruz, Szukala, Chiriches Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Adi Popa, Rusescu, Chipciu - Nikolic

 

Virgil18.01.2013 21:30

La inceputul reprizei secunde, la Steaua au intrat Tanase, Gardos Prepeliță in locul lui Rusescu, Szukala si Bourceanu.

Min 59, Pirvulescu intra in lcul lui Latovlevici.

Min 62 - Cojocaru ia locul lui Stanca in poarta Stelei.

Min 65 - Costea si Rocha iau locul lui Adi Popa si Nikolic

Min 74 - Bratu si Filip ii inlocuiesc pe Chipciu si Chiriches

Min 80 - Gol Steaua. Pintilii inscrie cu un sut puternic. 1-0

Min. 83 - Nastasie ii ia locul lui Pintilii.

Min 90+2 - GOL BASEL 1-1:Zouza egalează din apropiere, după o greseală a lui Bratu

Steaua - Basel 1-1

 

 

Lari18.01.2013 23:40

"Nu am urmarit rezultatul, ci să cream un ritm si să cream niste automatisme. Nu există niciun fel de presiune in acest moment, este normal să ne bucuram in orice clipă de marcarea unui gol. Mai avem multe lucruri de realizat in urmatoarele 10 zile si sunt sigur că vom ajunge la nivelul de pregatire necesar pentru primul meci cu Ajax. Este greu in această perioadă de acumulari, baietii trebuie intelesi. Mă bucur că fotbalistii dau randament si sunt de la meci la meci mai buni", a spus Laurentiu Reghecampf.

 

Brazilianul Cruz s-a miscat bine in partida cu Basel, insă patronul a demonstrat incă o dată că nu este un mare specialist. După ce Becali l-a desfiintat pe brazilian, afirmand despre acesta că este mai slab decat Dumitras toată lumea astepta parerea tehnicianului.

 

"Cruz? Este un fotbalist foarte bun, eu il stiam foarte bine. Are un contract inregistrat deja la LPF, cluburile s-au inteles. Mai trebuie doar să treacă si vizita medicala Dacă patronul nu-l vrea, este posibil să nu vina Dansul plateste, este normal, dar noi am lucrat bine cu Rafael Cruz. El are nevoie de o perioadă de acomodare, dar este un fotbalist tehnic, care face bine faza de aparare si care ne va ajuta. Voi discuta cu patronul si vom vedea ce este de facut", a mai spus Reghe.