"Nu am urmarit rezultatul, ci să cream un ritm si să cream niste automatisme. Nu există niciun fel de presiune in acest moment, este normal să ne bucuram in orice clipă de marcarea unui gol. Mai avem multe lucruri de realizat in urmatoarele 10 zile si sunt sigur că vom ajunge la nivelul de pregatire necesar pentru primul meci cu Ajax. Este greu in această perioadă de acumulari, baietii trebuie intelesi. Mă bucur că fotbalistii dau randament si sunt de la meci la meci mai buni", a spus Laurentiu Reghecampf.
Brazilianul Cruz s-a miscat bine in partida cu Basel, insă patronul a demonstrat incă o dată că nu este un mare specialist. După ce Becali l-a desfiintat pe brazilian, afirmand despre acesta că este mai slab decat Dumitras toată lumea astepta parerea tehnicianului.
"Cruz? Este un fotbalist foarte bun, eu il stiam foarte bine. Are un contract inregistrat deja la LPF, cluburile s-au inteles. Mai trebuie doar să treacă si vizita medicala Dacă patronul nu-l vrea, este posibil să nu vina Dansul plateste, este normal, dar noi am lucrat bine cu Rafael Cruz. El are nevoie de o perioadă de acomodare, dar este un fotbalist tehnic, care face bine faza de aparare si care ne va ajuta. Voi discuta cu patronul si vom vedea ce este de facut", a mai spus Reghe.