FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Brasov - Steaua 3-1 (1-1)

«12»
Kitikru26.11.2012 21:29

3-1 iti da aripi :)

GRYG26.11.2012 21:31

:thumbdown:

thumbdown.gif:thumbdown:fular_campionii.gif blat domle.......rusineeeeeeeeeeeeeeee

terente26.11.2012 21:32

-Reghe daca ai demnitate da-ti demisia! Rusescu ar trebui dat in suturi afara. Ce aere de vedeta are! Iar Tanase n-a jucat nimic. Gardos mai bine te intorci la Chiajna! Hm...Chiriches jucator de Milan?? Poate in visele sale. MM la brutarie! Rusine intregii echipe!

 

Cam asta trebuie sa fie in acest moment in sufletul unui stelist care zilele trecute isi gasise sensul. ;)

 

PS Prodanco ,nu mai umbla cu tatele pe afara!

GRYG26.11.2012 21:32

:thumbdown:

thumbdown.gif:thumbdown:fular_campionii.gif blat domle.......rusineeeeeeeeeeeeeeee blat in ghilimeleeee

 

terente26.11.2012 21:41

Exact ce spuneam !

 

Bogdanos s-a trezit din letargie. Ieri se simtea bine/Azi e putin racit si este ironic:

 

Si ce daca ?!?! Sunt fericit / Si ma simt bine / Scopul vietii l-am gasit / Intalnindu-te pe TINE ! / O Steaua aleee ... (nivel de ironie -> 0 )

ebonyc26.11.2012 21:46

"Sunt fericit si ma simt bine/ Numai cand echipa merge bine!", nu?

rtj26.11.2012 21:50

Sunt curios, a zis cineva mai sus ca Steaua bate pe Stuttgart in 9 din 10 meiciuri.Pe Brasov in cate meciuri bate? :-?

terente26.11.2012 21:51
"Sunt fericit si ma simt bine/ Numai cand echipa merge bine!", nu?

 

Am impresia cu Maria lui Scooter a tinut o vesnicie!

Noul imn in care o nazdravana (vorba celui vrancean) isi gaseste sensul cred ca va fi mort inca din fasa.

White_R26.11.2012 21:54

E tare sa fi fericit si sa te simti bine cand iei bataie... se cheama masochism :) Sau daca esti suporterul unei rivale e explicabil

terente26.11.2012 21:55
E tare sa fi fericit si sa te simti bine cand iei bataie... se cheama masochism :) Sau daca esti suporterul unei rivale e explicabil

 

EXACT! Sunt de acord!

blindius26.11.2012 21:57

Din comentarii ai putea spune ca Luchin si Ionel Ganea si-au inregistrat mai multe conturi.

ebonyc26.11.2012 21:59
E tare sa fi fericit si sa te simti bine cand iei bataie... se cheama masochism :) Sau daca esti suporterul unei rivale e explicabil

 

"Nu sunt fericit, nu ma simt bine/ Ma prefac ca nu ne cunoastem,". N-are rima, dar asa se traduc vorbele tale.

terente26.11.2012 22:05
Din comentarii ai putea spune ca Luchin si Ionel Ganea si-au inregistrat mai multe conturi.

 

@Blindica, trebuie sa recunosc. M-ai deconspirat. doar ca eu sunt Sapunaru.

 

Acum nu stiu daca ai vazut ca plangea vreunul dintre noi cat a batut Steaua. Eu unul chiar ma minunam cat de tare se poate umfla un balon de sapun.

Stii, acum eu nu ironizez Steaua, ca nu-mi permit nici varsta , nici amintirile pe care le am cu acest club. Ma enerveaza viteza cu (,) care isi schimba unii parerea despre sensul vietii.

Numai bine!

DanielT26.11.2012 22:14
Eram sigur ca tu esti brasovean. Ati fost mai buni asta seara . Ati meritat victoria.

 

Iti apreciez umorul . :)

Rtj,am spus asta si am zis ca in conditiile in care Steaua era in forma maxima si avea 50 000 de oameni in spate . Ironia ta nu-si are sensul atat timp cat aceste conditii nu erau si la acest meci .

Daca spuneam simplu ca Steaua daca mai joaca de 10 ori cu Stuttgart nu o sa piarda de 9 ori , atunci iti intelegeam ironia. Sper ca intelegi ce vreau sa spun .

Dupa ce s-a intamplat cu Stuttgart cred ca nu e asa mare socul infrangerii de astazi cu Brasov , desi eu unul nu ma asteptam la alt rezultat in afara victoriei echipei noastre Steaua Bucuresti .

Se pare ca sunt din ce in ce mai multe ocazii de bucurie pentru ciori , caini , sateni si nu in ultimul rand pentru protestatarii online .

 

 

Langa echipa / In orice clipa

LDS26.11.2012 23:10

Babaieti, ba ! Nu s-a intamplat nicio tragedie, s-a intamplat doar ce era prevazut in prognoza meteo de catre "virginii frustrati", adica ultrasii de tastatura: Adica s-au dezumflat visele gonflabile oferite de BecaIi. Literar vorbind, aerul rece al iernii a risipit visul unei toamne romantice, colorate in mii de culori, rosu' si albastru' fiind tematica de baza...

 

Treziti-va la realitate, nimic din ceea ce e cladit de BecaIi nu are cum sa dureze, nu are o nicio finalitate, totul e o fata morgana, careia daca ii smulgeti vreo sarutate, ramaneti pe buze cu gustul scarbos al hoitului de camila.

Stryker26.11.2012 23:20

Cum e fotbalul asta ... Brasovul nu marcase decat o data in ultimele 5 meciuri si ii da 3 acum tocmai lui Steaua ...

 

In orice caz, Rusescu, Tatarusanu si Parvulescu au pierdut in mare masura meciul pentru Steaua.

 

Rusescu nu joaca aproape nimic de cateva meciuri, cu Severin a dat un gol dintr-o pozitie din care era mai greu sa ratezi, cu Stuttgart a fost ca si inexistent si in meciul asta, e drept ca a marcat, dar a si ratat un penalti care putea asigura un punct.

Tatarusanu lent si parca indiferent, e vinovat clar la golul 2 al gazdelor alaturi de Parvulescu, amandoi parca erau pe alta frecventa la acea faza. Aproape inadmisibil sa iei un asemenea gol cand tragi sperante la castigarea campionatului.

 

Arbitrajul cum era de asteptat a fost prost, Avram si-a cam batut joc, a dat cate un penalti gratuit pentru fiecare echipa, plus ca nu l-a eliminat pe Madeira, cand scorul era inca 1-1, atunci cand portughezul avea deja un galben si a facut hent.

 

Si primul penalti al stegarilor a fost acordat usor, in conditiile in care Buga a fortat caderea, insa acolo e si vina lui Chiriches ca a bagat aiurea piciorul, desi, Gardos aparuse si el in zona si ar fi putut sa il blocheze pe fostul subpodar.

 

Una peste alta, echipa lui Reghe este in cadere, atacul nu prea merge, apararea gafeaza copilareste. Se anunta meciuri grele.

DanStan27.11.2012 00:39
Dupa ce s-a intamplat cu Stuttgart cred ca nu e asa mare socul infrangerii de astazi cu Brasov , desi eu unul nu ma asteptam la alt rezultat in afara victoriei echipei noastre Steaua Bucuresti

 

Ceea ce inseamna ca nu sesizezi unele maruntisuri specifice sportului astuia. Ar fi trebuit sa te astepti, trei sferturi din titulari sunt departe de forma maxima. Acum mai mult decat oricand avem nevoie de bulan, echipa e intr-o scadere accentuata de forma.

 

E o chestie curioasa. Am impresia ca unii isi inchipuie ca sunt "mai stelisti" daca-s nerealisti. Ce mama naibii, orice echipa are momente de cadere, iar la echipele romanesti momentele alea sunt al naibii de vizibile. Nu tre' sa fii nestelist pentru a intelege aspectul asta elementar.

DanielT27.11.2012 00:58

Nu neaparat ca nu le-am sesizat , doar ca nu le-am dat importanta .

Am mizat pe faptul ca noi suntem Steaua si indiferent de situatie trebuie sa castigam .

Sper sa ne revenim cu o victorie la Chiajna si apoi cu o victorie acasa la Copenhaga ceea ce inseamna si calificarea mai departe in Europa League de pe primul loc al grupei .

ebonyc27.11.2012 01:16
Nu neaparat ca nu le-am sesizat , doar ca nu le-am dat importanta .

Am mizat pe faptul ca noi suntem Steaua si indiferent de situatie trebuie sa castigam .

Sper sa ne revenim cu o victorie la Chiajna si apoi cu o victorie acasa la Copenhaga ceea ce inseamna si calificarea mai departe in Europa League de pe primul loc al grupei .

 

Asta era pana in 2003. Acum "io sunt Becali si pa banii mei fac ce vreau io!".

valentin2day27.11.2012 07:16

In momentul de fata Steaua are 2 maine moarte: Tanase si Tatarusine

Pacat ca Reghe nu are curaj sa-i scoata din echipa

Korado27.11.2012 12:11

Nu stiu daca cititi posturile de mai sus, am spus clar ca Steaua are mari probleme atunci cand vine dupa un meci greu din cupele europene, s-a vazut clar si pe teren, echipa este in scadere de forma fie din cauza oboselii fie din cauze psihice.

Acum daca castigau si mai pulsau bine si la Chiajna, era un rau necesar sa batem Astra si chiar ca era cam gata campionatul, insa eu am vazut ceva, sunt si mult carora le place sa riste, parca au jucat prea aiurea, parca nici nu-si doreau victoria, de ce sa mint asta am vazut eu la acest meci.

 

DanStan27.11.2012 12:58

La inceputu' reprizei a doua a ratat Rusescu o ocazie d-aia de si io marcam daca eram in locu' lui. Dupa aia a ratat si penalty-ul. Iar pe final Rocha s-a evidentiat si el cu o ocazie babana. Cat despre Brasov ... in afara de gol, chiar nu-mi amintesc sa fi tras serios la poarta in repriza a doua. Mai mult de-atat ce-om vrea ? Echipa e departe de forma maxima, jucatorii de baza sunt iesiti din forma. Nu trebuie sa ne asteptam la minuni in urmatoarele meciuri.

mirel2327.11.2012 16:50

Mi s-a parut ca a jucat bine, insa a lipsit ceva..

Korado28.11.2012 13:59
Mi s-a parut ca a jucat bine, insa a lipsit ceva..

mijlocul???

Virgil28.11.2012 22:37
mijlocul???

 

Mijlocul a lipsit cu desavarsire si in meciul cu nemtii.

 

 

«12»