FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Se califica Steaua in 16-imiile EL?

dmb09.11.2012 09:03

Steaua nu se califica daca:

- pierde ambele meciuri (cel cu Copenhaga la doua goluri diferenta)

- Stuttgart si Copenhaga o inving pe Molde

Este posibil acest lucru?

Parerea mea ca da!

Stuttgart si Copenhaga o inving pe Molde fara ca lucru asta sa fie o surpriza.

Steaua are mari sanse sa piarda cu Stuttgartul. De ce? Pentru ca euforia este mult prea mare. Daca citesti comentariile prin presa poti jura ca am jucat cu Barcelona,Real, Arsenal sau mai stiu eu care echipe! Ori nu-i de loc asa. Am jucat cu echipe modeste si am prins Stuttgartul intr-un moment slab al lor. Intre timp Stuttgart a inceput sa joce si sa cistige, cu fiecare etapa sunt tot mai buni.

In ultimele meciuri i-au batut pe Leverkusen (locul 4) pe Hamburg la ei acasa, pe Eintracht Frankfurt (locul 3) si au facut egal la Dormund in Dormund (da aia de i-au batut pe Real!)

Parerea mea e ca primavara europeana se decide la Bucuresti cu Stuttgart si mi-e frica ca vom lua bataie! Iar daca lucru asta se va intimpla o sa intram cu frica in meciul cu Copenhaga.

Cu frica inseamna sa nu mai jucam ofensiv (atuul Stelei) ci sa incercam sa tinem un 0-0 care ne-ar califica. Ori asta inseamna sinucidere curata!

 

Pronosticul meu este:

Steaua -Stuttgart 0:2

Copenhaga-Steaua 1:0 (cu mare doza de optimism)

red&blue_boy09.11.2012 09:33

Pai am vazut o declaratie a lu' "mister ciobi" ca e calificat, ca are 16 puncte. :D

 

Chiar ca e ciudat, sa ai 10 puncte si totusi sa nu te poti califica....

Poate-i incurca Molde pe Copenhaga acasa.

Daca pierdem la Copenhaga la un gol diferenta, cu gol marcat, chiar cu doua infrangeri se califica Steaua.

Harald09.11.2012 10:44

dmb, daca esti atat de sigur pe rezultatele celor 4 meciuri, in locul tau as lua cu asalt casele de pariuri :thumbsup:

dmb09.11.2012 11:28

Prietene eu am bani destui si oricum nu-mi trebuie bani cistigati in acest fel. Dar poti linistit sa te folosesti de pronosticul meu, nu o sa ma supar si nu o sa-ti cer parte din cistig. Promit!

DjRobyStelistu09.11.2012 11:56

eu zis ca Steaua termina la egalitate meciul cu Copenhaga si bate in cel cu Stutgart ;) sa vedeti sau invers :D

 

Harald22.11.2012 23:07

uite, ca primele doua ti-au iesit :)

mountytoma22.11.2012 23:51

Molde o poate califica pe Steaua, daca ii mai bate o data pe nemti :-)

 

Steaua nu poate castiga la Copenhaga, si aia sunt tot un fel de nemti...

LDS23.11.2012 00:10
Parerea mea e ca primavara europeana se decide la Bucuresti cu Stuttgart si mi-e frica ca vom lua bataie!

 

Asa trebuia sa intitulezi si topicu'... sa bagi sintagma aia cu PRIMAVARA EUROPEANA ! Ce e asta cu " Se califica Steaua in 16-imiile EL ? " Un suporter roman adevarat nu va spune niciodata " 16-imiile EL " ci se va referi la PRIMAVARA EUROPEANA. Primavara, anotimpu' ala in care prind viata gandacii de balegar din peretii caselor de chirpici...

Stryker23.11.2012 14:27

Sa ai 10 puncte intr-o grupa cu 4 echipe si sa nu fi deja calificat dupa 5 meciuri suna ciudat, dar este posibil. 7 echipe au 10 puncte in momentul asta in grupele Europa League si in afara de Steaua, toate sunt calificate. Sa fie ghinion sau nu, asta e realitatea.

 

Teoretic Stuttgart va termina aproape sigur cu 11 puncte, pentru ca Molde nu are cum reuseasca a doua "minune" impotriva nemtiilor.

 

Steaua trebuie sa marcheze neaparat la Copenhaga ca sa ramana in calcule, pentru ca astfel danezii sa fie obligati sa marcheze de 3 ori in poarta lui Tatarusanu. Misiune cred eu grea pentru nordici, care au aratat ca sunt o echipa destul de limitata in ofensiva.

 

Parerea mea e ca, pana la urma, Steaua va prinde cu mari emotii locul 2 si va merge mai departe.

Azzido23.11.2012 17:41
Molde o poate califica pe Steaua, daca ii mai bate o data pe nemti :-)

 

Steaua nu poate castiga la Copenhaga, si aia sunt tot un fel de nemti...

Steaua nu trebuie supraestimata dar nici subestimata. Sunt convins ca Steaua poate sa-i bata crunt pe danezi la ei acasa si poate sa se califice. Eu sunt optimist. Depinde doar de ei...

Andrei.IL01.12.2012 13:59

Ne vom califica si sper ca de pe locul 1 pentru a avea un parcurs cat mai bun. forzateaua Depinde doar de jucatori si avem nevoie de puncte pentru Romania! :steagro:

Ronnie01.12.2012 23:19
Asa trebuia sa intitulezi si topicu'... sa bagi sintagma aia cu PRIMAVARA EUROPEANA ! Ce e asta cu " Se califica Steaua in 16-imiile EL ? " Un suporter roman adevarat nu va spune niciodata " 16-imiile EL " ci se va referi la PRIMAVARA EUROPEANA. Primavara, anotimpu' ala in care prind viata gandacii de balegar din peretii caselor de chirpici...

Daca nu ma insel pentru a ajunge in primavara europeana trebuie sa ajungi in optimi. Cele doua meciuri din16zecimi se joaca in februarie.

kaspersky02.12.2012 08:21

Copenhaga e o echipa foarte bine pusa la punct din punct de vedere defensiv. I-am urmarit in majoritatea meciurilor , chiar si Stuttgart abia si-a creat cel mult 3-4 faze de poarta cu tot cu golurile marcate.

 

Ar fi pacat pentru Reghecampf sa nu se califice , merita acest lucru , este antrenorul anului 2012.

LDS02.12.2012 22:17
Daca nu ma insel pentru a ajunge in primavara europeana trebuie sa ajungi in optimi. Cele doua meciuri din16zecimi se joaca in februarie.

 

Daca e sa suprapunem calendarul peste metafora, atunci " primavara europeana " vine undeva prin semifinale. Traditionalul viscol si ger de la sfarsitul lui Martie - inceputul lui Aprilie ne obliga sa punem " primavara europeana " sub spectrul metaforei.

Luk8603.12.2012 01:11

:steag_cruce_invers: Copenhaga 0-3 Steaua :X intotdeauna superiori :X