FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AISS la Valea Screzii

Azzido23.10.2012 12:29

Salut,

 

De cativa ani buni AISS ajuta copiii de la ProVita Valea Plopului.

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti a decis sa se alture lui George Ogararu, vicepresedintele acestei asociatii, in incercarea de a ajuta acesti copii sa duca o viata normala.

 

Din acest considerente, pana in data de 3 Noiembrie ne propunem sa strangem bani si sa cumparam haine, rechizite si alte bunuri utile pentru copiii de acolo.

Rugam pe aceasta cale pe toti cei care citesc acest site sa faca un efort financiar minim si sa doneze in contul RO89INGB0000999901101229, Stefan Niculae, cont deschis la ING Bank, Sucursala sos. Giurgiului.

Trebuie mentionat ca orice ajutor este bine venit. Daca nu puteti sa contribuiti financiar, dar aveti posibilitatea sa ajutati cu rechizite, haine, mancare sau materiale de constructii, va rugam sa precizat aici sau sa luati legatura cu Fane si sa stabiliti toate detaliile.

 

La sfarsitul actiunii o sa postam suma de bani stransa si o sa precizam (daca se doreste) si persoanele, respectiv sumele de bani donate.

 

Pentru cei care nu cunosc prea multe detalii despre Valea Screzii, va rugam sa accesati www.valeaplopului.com

 

420 de copii orfani conteaza pe ajutorul tau. Implica-te !

Pr_Tanase_Valea_plopului.jpg

v.screzii.jpg

valeaplopului.jpg

Fane23.10.2012 12:44

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-in...-screzii-15099/

 

 

Dat fiind faptul ca pana la aceasta ora nu am reusit sa strang niciun ban pentru a le putea cumpara micutilor din Valea Screzii lenjerie de corp noua (nu purtata),ma vad nevoit sa le reamintesc celor care vor sa ne ajute ca deplasarea planificata pe 27 octombrie se va amana.

Stanici23.10.2012 15:35

Fane. PUNCT. Vreau sa aflu dar nu inteleg.

LE. Ba da, inteleg.

Fane23.10.2012 17:22

Ce nu intelegi mă amarule...trebuia sa plecam sambata asta pe 27 Octombrie la copii dar nu am strans banii necesari si am amanat-o pe alta data...am sa anunț si aici cand vom pleca.

Korado24.10.2012 16:52

Foarte frumos din partea lui George Ogararu, un adevarat stelist si mai presus un adevarat om!

Fane25.10.2012 07:18

Ma vad nevoit sa fac unele precizari, pentru a lamuri de la bun inceput cum sta situatia: De cativa ani buni AISS-ul ajuta copiii de la asociatia Pro Vita din Valea Plopului.Din acest considerent am hotarat sa ne alaturam lui George Ogararu care este vicepresedintele acestei asociatii, in incercarea de a ajuta cei peste 400 copii orfani sa duca o viata normala.Tot ceea ce facem se bazeaza pe prietenie,voluntariat si incredere. E pacat să aplauzi o idee frumoasa să te bucuri de ea, dar să nu faci niciun gest pentru a fi dusă mai departe...IMPREUNA PANA LA CAPAT !

greenyes27.10.2012 15:57

Salutare!

 

Contul este in lei sau euro?

 

Marius

Azzido28.10.2012 16:10

Cred ca este in lei. Daca trimiti euro sau alta valuta, banii ajung oricum in cont.

Fane29.10.2012 06:39

@greenyes

 

Contul este in lei.

Fane30.10.2012 10:57
Fane08.11.2012 08:02

In momentul de fata avem in cont suma de 2000 lei.

Multumesc tuturor celor care au contribuit la strangerea ei ( voi pune la sfarsit lista cu toti cei care ne-au ajutat )

 

S-a stabilit plecarea catre Valea Plopului in data de 8 Decembrie....multumim lui George Ogararu care este langa noi si nu in ultimul rand AISS si PELUZEI SUD care ne sprijina !

Bodanel09.11.2012 10:33

Daca mai aveti nevoie de o masina in plus merg si eu cu Loganul din dotare. Se mai poate dona ?

Fane09.11.2012 11:02
Daca mai aveti nevoie de o masina in plus merg si eu cu Loganul din dotare. Se mai poate dona ?

 

Da,o sa avem nevoie de masini cat despre donatie ai numarul de cont in prima postare ;)

 

Bodanel09.11.2012 11:17

Ar trebui sa ai numarul meu. Da-mi un telefon cu cateva zile inaine de plecare ca eu sigur uit si vin cu masina.

Fane09.11.2012 11:19

ok

STARforce10.11.2012 12:29

Eu am dus ce mai aveam pe la mine dar o sa mai fac o campanie de strangere prin vecini si la munca oricum au nevoie de haine/ incaltaminte de iarna si nu in ultimul rand alimente...

Azzido10.11.2012 13:33

la nevoie pot sa vin si eu cu masina, doar ca as vrea sa ma anuntati din timp.

Fane12.11.2012 19:26

Update : 2640 lei in momentul de fata !

Fane02.12.2012 16:04

Pana acum am cumparat :12 pachete Pampers pentru toate varstele (10 mega pack ) Lapte praf 16 cutii (din fiecare tip cerut) Sampon 10x750ml,Servetele umede 10 pachete mari,Spirt medicinal 5kg.Urmeaza si medicamentele conform listei trimise de d-na adm. din Valea Plopului.Cei care doresc sa mai cumpere si altceva (pe langa alimente) mai pot cumpara si : detergenti rufe ( manual/automat ) solutii curatat gresie,faianta,geamuri,wc ,tacamuri ( lingurite, linguri si furculite ) boluri pentru ciorbe/supe,saci menajeri,servetele masa,etc...

Silviu3dfx04.12.2012 12:46

Ramane stabilit pentru aceasta sambata? La ce ora?

As veni si eu. Anuntati daca mai aveti nevoie de masini.

O sa ma ocup de produsele din partea a doua a listei.

Vreau sa mai fac si un calculator, insa n-am monitor pentru el. Daca are cineva, n-ar fi rau sa ne coordonam (prefer totusi un tft, sa nu le stricam ochii copiilor).

Lari04.12.2012 14:11

Am eu un monitor, dar nu tft, din pacate. Oricum, deja am vorbit cu Fane sa-l trimitem.

Fane05.12.2012 13:49
Ramane stabilit pentru aceasta sambata? La ce ora?

As veni si eu. Anuntati daca mai aveti nevoie de masini.

 

La ora 8 la Acul de triumf.

 

Azzido08.12.2012 21:19

Via Fane:

 

Am sa incep prin a va multumi personal tuturor celor care prin donatiile facute sub diferite forme ( hainute,incaltaminte,alimente,rechizite,medicamente,jucarii,bani si multe altele ) au facut posibila aceasta deplasare catre copiii din Valea Screzii...si celei de a doua categorii care au fost prezenti si au pus umarul pe langa descarcarea masinilor ( 23 turisme si 2 camionete ) au mai ajutat si la depozitarea catorva paleti cu caramizi dintr-o locatie in alta.Pentru mine a fost o zi ca oricare alta,dar diferenta a facut-o faptul ca in loc s-o pierd aiurea in fata televizorului,am reusit ajutam niste copii nevinovati a caror vina este doar aceea ca s-au nascut...din promisiunile primite,saptamana viitoare urmeaza sa ajunga la ei si companiile Parmalat si Henkel ( care din motive independente de ei nu au putut sa ni se alature azi )...n-am sa dau tag-uri la poze acum ca abia mai vad tastele, dar sa multumesc inca odata urmatorilor o pot face : companiei DANONE pentru cele 2,5 tone de iaurt...MILUPA pentru cele 55 bax-uri cu lapte praf, unei parti din Peluza Sud Steaua care prin ajutoarele donate si munca fizica depusa au dat peste nas atat presei cat si 'altora' pentru etichetele puse in decursul timpului, GRUPPO CHISINAU care au fost alaturi de noi atat cu sufletul cat si cu bani ( multumim baietii ! )..si nu in ultimul rand VOUA,celor care ati aratat ca va pasa de suferintele altora nu ati ramas impasibili...iar in incheiere George Ogararu v-a transmis tuturor multumiri si a promis ca o sa ne vedem dupa data de 12 ianuarie cand se intoarce in tara !

 

Si pozele:

3442_4977764399039_2046566191_n.jpg

12562_4977761438965_1704053719_n.jpg

61472_4977762118982_1398874351_n.jpg

73275_4977762438990_1485187665_n.jpg

205157_4977763319012_1865416682_n.jpg

205160_4977762238985_2080375441_n.jpg

261498_4977762959003_1841371211_n.jpg

403505_4977761478966_774890310_n.jpg

480795_4977763679021_568533197_n.jpg

481453_4977761518967_2025952094_n.jpg

484239_4977763559018_385527982_n.jpg

522544_4977762999004_1196948974_n.jpg

549571_4977764439040_641723489_n.jpg

Fane09.12.2012 12:18

Multumesc tuturor celor care s-au implicat !

 

704467_550760924952752_120777399_o.jpg