FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Romanii calcati in picioare de o institutie politica

«12»
danimarcu21.08.2012 21:26
Iti respect opinia si imi cer scuze pentru atitudinea ostila cu care ai fost primit. Trebuie insa sa intelegi ca astia sunt intelectualii din diaspora momentan si cu astia defilam (n.r. cei doi care te-au luat in colimator). Ei evita sa socializeze pe afara la o bere fiindca sunt sunt romani si sunt tratati cu raceala. Asa ca incalzesc tastele pe aici.

 

Habar nu ai despre ce vorbesti,ca de obicei!...

 

Si vezi ca nu ai nimerit bine,asta nu-i topicul de reclamatii,ala pe care ai facut tu cariera!... :)

nemilosul22.08.2012 04:54

Nu mi-am imaginat vreodata ca propaganda aia de 2 lei cu bolsevicii si comunistii chiar functioneaza la un om intreg la cap am crezut ca aia care posteaza ineptiile cu lovitura de stat sunt postaci platiti de popeye. Ma simt ca si cum am intrat pe fzr.ro numai acolo aia se razboiesc cu comunisti imaginari.

Veniti si spuneti de libertatea justitiei in 8 ani de jaf si indatorare a tarii dar in astia 8 ani s-a bagat la puscarie un singur om notabil si ala pentru o mizerie din cate rele a facut.

Din cate stiu referendumul asta nu a aparut intrebare vreti/nu vreti pe ponta/antonescu ,pur si simlu va place de popeye,va place de nuti,va plac bordurile,va place datoria pe care o sa o plateasca copiii vostri ,va plac salile de sport din satele pustii,va plac autostrazile inexistente construite pe miliarde de euro,va place ca ardealul este amanetat la unguri,va place cum isi da popeye case peste case cu o simpla semnatura si pot sa continui asa pana maine.

 

Dupa 8 ani in care a avut puterea total el nu e in stare sa apara la televizor sa zica am facut asta ,asta si asta singurul lucru care a facut a fost sa bage vrajeala cu lovitura de stat/comunistii si sa santajeze 6 ciumpalaci patati...ce usor iti pastrezi scaunul de presedinte intr-o tara bananiera.

 

"Obiectivul meu este să obtin mai multe voturi de NU decat de DA. Eu nu sunt un om care să se ascundă sub un prag.nu le voi spune sustinatorilor mei să stea acasa Ar fi atitudinea unui presedinte las "-Popeye TVR1

danimarcu22.08.2012 05:49

Nu-mi da tu mie lectii despre comunisti imaginari,eu am trait vremurile alea,nu m-am nascut cu vuvuzela in gura si tableta in mana, ca tine...

Aici nu e vorba de Popeye, e vorba de viitor.Dar ma indoiesc sincer ca unii ca tine merite sa aiba unul!...

drvladyk22.08.2012 05:56

nu-l mai cita pe doctoru ala micu, te rog frumos, ca eu il am la ignore, si chiar nu vreau sa-mi stric dimineata.

multumesc :P

drvladyk22.08.2012 06:06

" mai stai pana maine poate faci de un autocar "

 

Ti-am zis sa nu disperi? Usor usor, se aduna, vezi? :clap:

nemilosul22.08.2012 06:57
Nu-mi da tu mie lectii despre comunisti imaginari,eu am trait vremurile alea,nu m-am nascut cu vuvuzela in gura si tableta in mana, ca tine...

Aici nu e vorba de Popeye, e vorba de viitor.Dar ma indoiesc sincer ca unii ca tine merite sa aiba unul!...

Da o sa avem un mare viitor cu popeye necomunistul si nuti,ai macar habar ce facea popeye pe vremea lui ceausescu si daca da te rog sa imi spui.

Nu imi spune mie ca m-am nascut cu tableta in brate ca am trait si eu vremurile alea ,iar acum simt ca se repeta, diferenta o face doar tara/tarile unde suntem amanetati daca pe vremea lui ceasca eram amanetati la rusi acum suntem amanetati la unguri/americani.

 

red&blue_boy22.08.2012 07:03

Doar atat vreau sa spun legat de politicienii nostri : F U C K' M ALL !!!

Fane22.08.2012 07:34

@claudiusb

 

Ma intreb ca prostu`...oare acesti romani '' calcati in picioare '' sunt cumva tot aia care in Ianuarie catalogau sutele alea de suporteri iesiti in strada ca fiind ''niste huligani'' vanduti anumitor partide politice? si ma mai intreb, EI unde au fost atunci ? Cumva au stat in fata televizorului sau prin cluburi ?...pai si atunci de ce mai au nerusinarea sa iasa in strada tocmai acum ?...atunci era bine in casa la caldurica iar '' niste nenorociti'' isi luau bastoane,gaze si amenzi SI pentru ei ? Cand se striga la Universitate: jos actualei clase politice fara deosebire de culoare sau partid printre care si demisia lui basescu, n-au auzit romanii astia ''calcati in picioare''...de obicei cam asta se intampla cand te vinzi ieftin,pe un tricou si o bricheta...cand n-ai pic de demnitate...cand esti un las...un om mic !

 

 

clausblaus22.08.2012 10:14

Uite ca s-au trezit unii sa-si dea seama ca Romania este transata,ca la abator,de doar cativa ani incoace.

Fals!Tarisoara asta este furata si vanduta din anii 90' cu regularitate.Ca au fost babute,ca au fost tapi sau ca sunt basescieni tot un drac.Partidele politice au fost,sunt si vor fi aceleasi,nimic nu se schimba....care ajunge la putere fura cat se poate.

Dar a arunca mata moarta in curtea vecinului este sport national la noi!

Aztek22.08.2012 19:10

Bai acu, gluma-i gluma, dar oamenii din piata au rupt a 2-a oara gardurile. Sa fie ei oare noii ultrasi? o.O

danimarcu22.08.2012 19:19

Poate e @claudiusb ! :rolleyes:

 

clausblaus23.08.2012 08:26

Apropo de presedinti si de moda(?)instaurata de pe vremea lui CeausESCU,urmat de IliESCU si ConstantinESCU,acum BasESCU........in mod logic cine ar urma decat AntonESCU?!

 

Tot inainte mandri pioneri....!

«12»