In momentul sosirii la Sofia,Ciobanul a declarat mediei bulgare ca Steaua va câstiga meciul.Mai mult decât atât,a precizat si scorul.A spus ca la pauza va fi 2-0,iar la final 3-1.Intrebat fiind de unde cunoaste cele afirmate,GB a raspuns:"astazi sunt Nostradamus de la Sofia".Iata ca dupa "Oracolul din Balcesti" avem acum si un Nostradamus contemporan.
PS 01.10.2004
Daca prima repriza s-ar fi încheiat în min.44,Ciobanul ar fi ghicit scorul la pauza.Pacat ca nu a fost asa,pentru ca probabil repriza secunda nu ar mai fi fost atât de grea.
