FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Adrian Popa

«12»
alexafa17.09.2012 13:15
Poate il vom vedea jucand mai mult in nationala.. eu spun ca merita!

 

Mai are de jucat cateva meciuri bune pana sa ajunga la nationala..

edynho20.09.2012 19:08

Excelent primul sau mare meci din cariera cu Stuttgart.Sper sa debuteze si la nationala cat mai curand.

rtj20.09.2012 19:21

Sa vedem ce se intampla acum cand revine bomba de dodel.Oricum, meci foarte bun, felicitari!

Lari24.09.2012 21:30

Ceea ce suporterii nu stiu este că Popa a avut multe momente de cumpană in cariera sa. În copilarie a fost foarte afectat de despartirea dintre parintii sai si a fost la un pas să se lase de fotbal. Mama sa, care lucrează ca fochist la RADET, a fost cea care a insistat ca el să iși continue cariera si a facut mari sacrificii financiare pentru a-l ajuta să meargă in cantonamente. Tot ea l-a convins să-și inceapă cariera de profesionist departe de casa la Poli Timisoara II, desi actualul jucator al Stelei evita să plece in Banat pentru a nu o lasa singură in Capitala

 

Adrian Popa are in continuare o relatie foarte apropiată cu mama sa, dar in schimb nu vorbeste prea des cu tatal sau, care l-a parasit in copilarie. Chiar i-a transmis că nu se simte in largul sau cand il stie in tribune si a refuzat să-i dea o invitatie la un meci al Stelei la care barbatul si-ar fi dorit să ajunga

 

CanCan

ciobi2016.10.2012 16:05

Abia astept sa-l vad la nationala.

gio_stgloria06.11.2012 09:57

Adi Popa a fost chemat de Laurențiu Reghecampf pentru a incerca să afle motivul pentru care evoluțiile mijlocașului sunt in scadere.

 

Acesta i-a transmis lui Reghecampf că se simte slabit, dar a primit asigurari că va mai primi șanse.

 

"Nimeni nu-și dă seama ce se intamplă cu el. Mi-a spus că din momentul in care s-a intors de la echipă națională s-a simțit slabit. I-am spus să nu-și facă probleme pentru că avem incredere in el și va reveni", a afirmat Reghecampf.

 

 

ebonyc06.11.2012 12:38

Cand cheama jucatorii la nationala Piturca ii munceste ca-n pregatirea de vara, ca si cand ar juca primul meci dupa o pauza de 3 luni.

kaspersky06.11.2012 17:59

E intr-o scadere evidenta de forma , ar fi pacat sa nu isi revina.

Lari16.03.2013 15:02

"Am avut probleme mari de tot cu mijlocasul dreapta, cu numarul 77 (n.r. - Adi Popa). E incredibil de rapid.", a recunoscut David Luiz după meci

________________

 

"Îmi pare rau că nu am putut face mai mult, dar promit că data viitoare o să rupem tot. După cum s-a vazut si la TV , toti aveam lacrimi in ochi. Speram că nu v-am dezamagit si sunteti in continuare alaturi de noi! Le multumim tuturor care ne-au scandat numele si suntem recunoscatori pentru mesajele frumoase de sustinere si de incurajare! Dar asa a fost să fie. Noi consideram că am facut un meci bun, dar Chelsea ne-a invins! Țin să vă multumesc inca o data personal, pentru sustinere", a scris "Popică", pe pagina sa de Facebook.

azanunturi14.04.2013 08:34

Popa- Cel mai bun jucator de la Steaua!Printre putinii jucatori care merita sa joace la Steaua...

 

 

 

 

 

 

Omdrem24.07.2013 08:29

La Multi Ani, Adi Popa!

Dadootza24.07.2013 10:02

La multi ani, Adi Popa! Sanatate si cat mai multe reusite, de aici, de la Horezu, locul sau de nastere! :yeahh:

Tupac Amaru24.07.2013 11:41

La multi ani, Popa!

Un baiat modest, in sensul bun, care e constient de valoarea lui mediocra si care nu pune botul la mizeriile presei. Pentru acest motiv il apreciez sincer.

Asa cum spune un antevorbitor, cel mai bun jucator al Stelei. Sigur, pentru etapa actuala poate fi cel mai bun jucator. Asta daca unul ca Becali poate fi la fel de bun ca Valentin Ceausescu sau un M. Stoica, la fel de bun ca Alecsandrescu.

 

apparte9931.07.2013 17:33

Este o placere sa te vad jucind la noi. Iti doresc numai bine.

xray24.07.2015 00:23

La Multi Ani, Adrian Popa! 

 

Adrian Popa, implinește azi, 24 iulie, varsta de 27 de ani. Fcsteaua.ro ii ureaza La Multi Ani!

 
In tricoul Stelei a obtinut trei titluri de campion, Cupa Romaniei, Cupa Ligii si Super Cupa Romaniei, a ajuns pana in "optimile" UEFA Europa League in sezonul 2012-2013, in grupele UEFA Europa League in 2014 si a participat in grupele UEFA Champions League in 2013. A strans, pana in prezent, 137 de partide si 17 goluri in tricoul ros-albastru.
 
11703194_1153104634705561_49469106905250
11047879_1153104531372238_35532558068285
xray25.07.2016 23:12
Adrian Popa a fost sărbătorit în cantonamentul dinaintea partidei cu Sparta Praga. Colegii acestuia și membrii staff-ului i-au cântat La Mulți Ani și i-au urat să fie sănătos... Cel supranumit "Motoreta" este nascut pe 24 iulie 1988 la Bucuresti și a implinit duminica varsta de 28 de ani. Pe 14 august va împlini 4 ani la Steaua fiind deja un veteran în tricoul stelist, alături de Bourceanu (2011, dar cu pauza 1 an). 

 

In tricoul Stelei are in palmares 7 trofee: 3 titluri de campion, o Cupa a Romaniei, 2 Cupe ale Ligii si Super Cupa Romaniei, evoluand, din 2012 pana in prezent, in 179 de partide in toate competitiile si marcand 22 de goluri. 

 


 



Mă alătur acestor urărilor și îi sa aiba parte, in continuare, de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!

«12»