Poate il vom vedea jucand mai mult in nationala.. eu spun ca merita!
Mai are de jucat cateva meciuri bune pana sa ajunga la nationala..
Poate il vom vedea jucand mai mult in nationala.. eu spun ca merita!
Mai are de jucat cateva meciuri bune pana sa ajunga la nationala..
Excelent primul sau mare meci din cariera cu Stuttgart.Sper sa debuteze si la nationala cat mai curand.
Sa vedem ce se intampla acum cand revine bomba de dodel.Oricum, meci foarte bun, felicitari!
Ceea ce suporterii nu stiu este că Popa a avut multe momente de cumpană in cariera sa. În copilarie a fost foarte afectat de despartirea dintre parintii sai si a fost la un pas să se lase de fotbal. Mama sa, care lucrează ca fochist la RADET, a fost cea care a insistat ca el să iși continue cariera si a facut mari sacrificii financiare pentru a-l ajuta să meargă in cantonamente. Tot ea l-a convins să-și inceapă cariera de profesionist departe de casa la Poli Timisoara II, desi actualul jucator al Stelei evita să plece in Banat pentru a nu o lasa singură in Capitala
Adrian Popa are in continuare o relatie foarte apropiată cu mama sa, dar in schimb nu vorbeste prea des cu tatal sau, care l-a parasit in copilarie. Chiar i-a transmis că nu se simte in largul sau cand il stie in tribune si a refuzat să-i dea o invitatie la un meci al Stelei la care barbatul si-ar fi dorit să ajunga
CanCan
Abia astept sa-l vad la nationala.
Adi Popa a fost chemat de Laurențiu Reghecampf pentru a incerca să afle motivul pentru care evoluțiile mijlocașului sunt in scadere.
Acesta i-a transmis lui Reghecampf că se simte slabit, dar a primit asigurari că va mai primi șanse.
"Nimeni nu-și dă seama ce se intamplă cu el. Mi-a spus că din momentul in care s-a intors de la echipă națională s-a simțit slabit. I-am spus să nu-și facă probleme pentru că avem incredere in el și va reveni", a afirmat Reghecampf.
Cand cheama jucatorii la nationala Piturca ii munceste ca-n pregatirea de vara, ca si cand ar juca primul meci dupa o pauza de 3 luni.
E intr-o scadere evidenta de forma , ar fi pacat sa nu isi revina.
"Am avut probleme mari de tot cu mijlocasul dreapta, cu numarul 77 (n.r. - Adi Popa). E incredibil de rapid.", a recunoscut David Luiz după meci
________________
"Îmi pare rau că nu am putut face mai mult, dar promit că data viitoare o să rupem tot. După cum s-a vazut si la TV , toti aveam lacrimi in ochi. Speram că nu v-am dezamagit si sunteti in continuare alaturi de noi! Le multumim tuturor care ne-au scandat numele si suntem recunoscatori pentru mesajele frumoase de sustinere si de incurajare! Dar asa a fost să fie. Noi consideram că am facut un meci bun, dar Chelsea ne-a invins! Țin să vă multumesc inca o data personal, pentru sustinere", a scris "Popică", pe pagina sa de Facebook.
Popa- Cel mai bun jucator de la Steaua!Printre putinii jucatori care merita sa joace la Steaua...
La Multi Ani, Adi Popa!
La multi ani, Adi Popa! Sanatate si cat mai multe reusite, de aici, de la Horezu, locul sau de nastere! ![]()
La multi ani, Popa!
Un baiat modest, in sensul bun, care e constient de valoarea lui mediocra si care nu pune botul la mizeriile presei. Pentru acest motiv il apreciez sincer.
Asa cum spune un antevorbitor, cel mai bun jucator al Stelei. Sigur, pentru etapa actuala poate fi cel mai bun jucator. Asta daca unul ca Becali poate fi la fel de bun ca Valentin Ceausescu sau un M. Stoica, la fel de bun ca Alecsandrescu.
Este o placere sa te vad jucind la noi. Iti doresc numai bine.
La Multi Ani, Adrian Popa!
Adrian Popa, implinește azi, 24 iulie, varsta de 27 de ani. Fcsteaua.ro ii ureaza La Multi Ani!

