Derby-ul cu Dinamo a lasat urme adanci in efectivul stelistilor. Astfel, in urma unui duel aerian cu Grigorie, Mihai Nesu nu a mai putut relua jocul, fiind transportat la Spitalul Clinic de Urgenta, unde a fost insotit de medicul echipei, Radu Paligora. Acolo, el a fost diagnosticat cu comotie cerebrala de gradul 0, jucatorul Stelei efectuand o tomografie si fiind retinut peste noapte la spital. Nesu a fost externat luni dimineata si va face pauza totala de la antrenamente timp de 3 zile. In ceea ce-l priveste pe Mirel Radoi, dupa o intrare dura a lui Alexa, capitanul Stelei s-a ales cu un traumatism al mandibulei. El a sosit dupa meci la Spitalul Clinic de Urgenta, alaturi de managerul general Mihai Stoica si directorul executiv Valeriu Argaseala, veniti sa se intereseze de starea "pacientilor". Mirel a plecat dupa aceea la Spitalul BMF, pentru un control, el urmand sa efectueze in aceste zile alte investigatii amanuntite.
www.steauafc.ro
Consider ca in astfel de accidentari grave,Liga ar trebui sa se autosesizeze si sa propuna eliminari.
Nu e posibil ca un jucator dur prin definitie ca Alexa,sa-l accidenteze atat de grav pe Mirel Radoi si sa continue sa joace bine merci in campionat.
S-au inmultit intrarile cu coatele in general.Si Goian,cat e el de inalt,a fost lovit cu cotul de Zicu.
