Tupac Amaru,
Nu vrea nimeni sa opreasca pe nimeni, putem discuta civilizat.
Este posibil sa ai dreptate, nu cunosc cati suporteri avea Steaua in perioada aceea. Daca mai este cineva din aceeasi generatie cu dumneata care sa isi poata da cu parerea, ar fi binevenit.
Stadionul a fost finalizat in 1974, am cercetat si am aflat ca in 1977, populatia Romaniei era de 21,5 milioane de locuitori ( este corect? ), ceea ce inseamna mai multi ca acum, deci, ar scadea ipoteza ca odata cu cresterea numarului de locuitori a crescut si numarul de suporteri stelisti, mai ramane doar ideea ca a crescut numarul odata cu obtinerea performantelor din anii '80, daca intr-adevar a crescut sau era deja mare.
Chiar s-asa, nu am idee cati suporteri erau in acel moment, nefiind nascut si nici nu am alte date.
Pare-se, totusi, ca stadionul era deja mic de la data construirii sale, din imagini am vazut ca era umplut pana la refuz, lucru obisnuit pe stadioane in acea vreme. ( vorbesc din imagini )