Dintre cele trei variante de imn pe care le are Steaua în repertoriu în momentul de faţă, consider că cel de la Bere Gratis are cele mai frumoase versuri, şi ar merita învăţat, să îl cantăm împreună pe stadion.
Faptul că refrenul celor de la Scooter ne este asociat ca IMN este o mare ruşine! Mă scuzaţi, dar ne facem de tot rahatul cu această melodie care trebuia sa fie doar refrenul de cîntat după goluri.
Haideţi să nu ne umilim considerînd ca imn refrenul fără versuri a unei formaţii de îngîmfaţi străini care spre ruşinea dumnealor nici nu au auzit ne noi.
Melodia celor de la Bere gratis merită promovată. Haideţi să ne unim şi să facem acest lucru, în ciuda seminţarilor şi celor de la Scooter care am auzit că ar dori să profite de o eventuală finală a Stelei la Eindhoven!
Bere Gratis - Imn FC Steaua
Strofa I:
E stadionul plin de steaguri roş-albastre
În vitrină e Cupa Campionilor
Vezi mii de oameni aliniaţi precum o oaste
Ce cred cu toţii în Steaua lor.
Cine este ultras veritabil
Până la moarte va rămâne aşa
E suporterul inegalabil
Ce strigă: Steaua, Steaua, haide Steaua!
Refren:
Este forţa Steaua, echipă naţională
Orice meci în Ghencea e o mare gală
Este forţa Steaua, campioană de elită
E în lumea asta echipa cea iubită.
Strofa II:
Fază cu fază, din bară în bară
Spectacol, emoţii, în orice loc din ţară
Om lângă om strigă în cor
Hai Steaua, vrem un gol!
Refren:
Strofa III:
Îmi tot aduc aminte de Cupa unicat
A fost un vis pe care cu toţii l-am visat
Speranţa mai există şi ea nu va muri
Şi toată lumea strigă: Steaua te vom iubi!
Refren:
Este forţa Steaua, echipă naţională
Orice meci în Ghencea e o mare gală
Este forţa Steaua, campioană de elită
Nu e-n lumea asta echipă mai iubită.
PS: Rog moderatorii, în caz că sunt de acord cu acest îndemn, să mă ajute să il promovam impreuna.
