FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ce salarii "nesimtite" au angajatii Facebook

Virgil05.06.2012 04:44

Angajatii Facebook sunt platiti regeste de Mark Zuckerberg, cu toate ca el a pierdut miliarde de dolari in urma listarii la bursa.

 

Potrivit unor cifre prezentate de Daily Mail, cei mai bine platiti 10 angajati castiga anual peste 100.000 de dolari, fiind vorba despre inginerii software cu vechime.

 

Vezi lista cu salariile anuale platite de Facebook:

 

Senior software engineer $132.503

Product manager $130.143

User interface engineer $129.136

Machine learning engineer $123.379

Engineering manager $123.379

Research scientist $123.308

Network engineer $121.500

Business development manager $115.000

Software engineer $111.562

Introductory software engineer $100.000

Project manager $98.302

Operations engineer $82.626

Recruiter $80.580

Site reliability engineer $80.413

Product designer $79.000

Software engineering intern $74.700

Account executive $62.124

 

Sursa: Ziarul de Cluj

 

Si cand te gandesti ca baietii care lucreaza pentru site-ul nostru, o fac de placere.

danimarcu05.06.2012 07:29

Observ ca, desi au performante vizibile, nici unul nu se apropie de salariul maxim de la Steaua!...

Marius05.06.2012 07:30

Mie mi se par mici salariile alea, comparativ cu alte companii.

Ronnie05.06.2012 08:51

Ciudate discutii porneste Virgil de la o vreme.

pytycrys05.06.2012 08:52

Nu mi se pare un salariu nesimtit pentru traiul alora nici 10.000$ pe luna...

andyro07.06.2012 10:52

Nu sunt salarii deloc 'nesimtite' pentru IT - un salariu 'mare' pentru un programator la o companie de top inseamna undeva la >100.000 $ anual; 8000 $/luna poate parea mult, dar scazand taxele ajungi undeva pe la 5000 (depinde de tara), adica cam 4000 EUR. Daca in Romania sunt programatori buni care iau ~2500...deja diferenta nu e chiar atat de mare.

 

Beneficiile majore vin din bonusuri/preturi preferentiale la actiuni/samd.

gigi345407.06.2012 11:33

nu mi se par atat de mici salariile

Azzido08.07.2012 17:19

nu mi se pare mult pt o companie de genul facebook.

 

Alintimofte11.07.2012 12:04

120 de mii de euro pe luna presupun....ca nu's platiti ca si fotbalistii pe an/sezon.

drvladyk11.07.2012 12:55

asta-i tare:)):)):)) :yes: