Cu multi ani in urma, Botev Plovdiv i-a eliminat pe Steaua...Mai bine nu-mi aduceati aminte!
Imi pare rau sa o spun, dar cred ca nu ne vom califica. Motive?
1. Daca, Doamne fereste, i se intampla ceva lui Vasea, in poarta o sa intre un debutant de 19 ani. Singur impotriva a zeci de mii de bulgari! (galeria lor e cea mai tare din Bulgaria)
2. Apararea noastra e o improvizatie, mai ales in zona centrala, unde Baciu si Ghionea abia s-au cunoscut. Ce sa mai zic de aripa stanga, unde P.Marin e varza...
3. Mijlocul, desi ar trebui sa fie baza, nu prea creeaza faze, lasand totul la inspiratia de moment a jucatorului...
4. Sunt sanse mici sa joace Neaga.
Da, Doamne, sa se mobilizeze baietii si sa ma contrazica!