FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ceahlaul Piatra Neamt 1-0 (0-0)

Lari07.05.2012 18:33

Galopul de sanatate catre finala Ligii Campionilor, editia 2012/2013 continua cu meciul din Ghencea, contra Ceahlaului. Joi, 10 mai, vom urmari, cu siguranta, un nou spectacol fotbalistic unic!

 

Daca vreti sa vedeti un nou hat-trick al lui Tatu, scamatoriile tactice ale lui Gigi Stoicachitza, ori toate celelalte motive pentru care gsp, psp si prost.ro ne incanta cu titluri epopeice, NU RATATI MECIUL Steaua - Ceahlaul!

Korado08.05.2012 22:06

Daca marcheaza 2 goluri lu Ceahlaul sa zica mersi , joaca Piatra-Neamt in deplasare zici ca-i Barcelona. ( care nu ma crede sa se uite la statistici pe unde ai reusit aia sa invinga ).

blindica10.05.2012 18:21

Steaua Bucuresti foloseste 2 inchizatori in meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt. Vor fi, practic, 6 fundasi pe teren impotriva nemtenilor. :chair:

 

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Iliev, Geraldo, Parvulescu - Chiriches, Gardos - Tatu, Radut, Tanase - Nikolic

Rezerve: Stanca, Matei, Dananae, Nastasie, Rusescu, Rosu, Fl. Costea.

Daie8610.05.2012 18:28

Victorie 2-1

 

de ce nu l foloseste Stoichita pe Rusescu??

matican10.05.2012 18:51
mountytoma10.05.2012 19:11

dupa cum joaca, nu cred ca marcheaza nici dupa 90 de ore...

 

nu credeti ca astia ar trebui sa ne plateasca pentru ca ne pierdem timpul uitandu-ne la ei cum mimeaza fotbalul?

dalexandru2010.05.2012 19:29

Ma oameni buni... cum puii mei de aveti rabdare sa vedeti meciul asta?

red&blue_boy10.05.2012 19:32

Pfff, mai inainte am dat sa vad scorul...Nu imi vine sa cred, doar 0-0, am niste emotii ca nu batem . :D

La ce echipa avem, mirare ar fi daca am da gol pana maine....

dalexandru2010.05.2012 19:34

Intra Rusescu si s-a inchinat, poate incepe sa bata vantul mai tare si intra mingea in poarta.

Aztek10.05.2012 19:34

Stie cineva ce scria pe bannerele afisate la sud?

red&blue_boy10.05.2012 19:39
E jenant dar e in tonul echipei...nu fiti tristi, dupa meci o sa avem "bucuria" de a-l urmari pe fecali debitand cat pentru o luna, cat va sta pe tusa.....

Plus ca inca mai are sanse la titlu, el pana in ultima etapa tot are. :)

dalexandru2010.05.2012 19:42

Pe cuvant de onoare daca nu, dupa gol, in loc sa se bucure, parca s-au intins, mai aveau un pic si cascau , incepand cu Stoichita si terminand cu becali.

red&blue_boy10.05.2012 19:43

Ce bine ca a fost Tanase in offside, ca oricum ratase ! :)

dalexandru2010.05.2012 20:05

E aproape blat; de ce aproape? Pentru ca se joaca atat de prost incat vrei sa te minti ca ei asa vor sa joace...

red&blue_boy10.05.2012 20:17

Nu mai conteaza decat victoriaaa!!! :)

Un sus pe Maybach nimic, barem pe un Matiz, ceva, ceva?! :D

mountytoma10.05.2012 20:20

un meci maroniu, un joc anost, un gol bashit... totul seamana cu scarpincuristul asa zis antrenor si mai ales cu maimuta de la loja.

 

parca am mai vazut filmul asta si in campionatul asta, dar mai ales de cand Steaua a ajuns proprietatea prostului universului!

red&blue_boy10.05.2012 20:34
Steaua Bucuresti foloseste 2 inchizatori in meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt.

Raspunsul aici!!!

Nea Lippi a zis ca a jucat cu doi inchizatori pentru ca stia ca Piatra-Neamt are jucatori iuti.

Iuti rau! :D

Antrenoratul asta nu e chiar asa cum crede lumea....

mountytoma10.05.2012 20:50
Nea Lippi a zis ca a jucat cu doi inchizatori pentru ca stia ca Piatra-Neamt are jucatori iuti.

Iuti rau! :D

 

Stoichita zis Limbi fiind unul care baga limba adanc, e clar ca se teme ingrozitor de orice e iute!!!

Daie8611.05.2012 04:51

Martinovic inca o data mi-a aratat de ce e preferatul meu!Bravo echipei.

Korado11.05.2012 08:03

S-a confirmat ceea ce am spus in primul post. Diferenta de cel mult un gol. joaca ine Piatra-Neamt in deplasare.

Kapetan0s11.05.2012 10:47

Trist....foarte trist, cand cel mai bun jucator de la mijlocul terenului este un fundas(Vlad Chiriches) cred ca atunci ai o problema grava la echipa( lipsa unui playmaker adevarat) :wall: Oricum jocurile sunt facute iar CFR va castiga si acest campionat pe mana arbitrilor si a blaturilor, norocul nostru ca nu se intra direct in Champions League ca ne-am fi facut iar de ras :)

Korado11.05.2012 12:56

Din fericire nu o sa mai avem echipe direct in CL si asta inseamna automat ca cine ia campionatul trebuie sa aiba coeficinet bun altfel joaca ca restu locurilor in EL.

Stryker11.05.2012 13:16

Un meci jenant de slab pentru o echipa care vrea sa castige campionatul ... nu ca celelalte candidate, franarii si porumbacii ar fi mai buni, dar Steaua chiar nu a jucat mai nimic in seara asta, din puncte de vedere ofensiv(apararea inca merge).

 

Schimbarea lui Gardos si introducerea lui Rusescu, a fost benefica. St0ichita sau Jiji, care din ei a facut echipa, au facutales tactica tampeasca pentru acest meci, cu doi inchizatori, contra unui adversar slab, in fata caruia trebuia sa se puna doar problema cate goluri ii dai. Nu se stie cine a facut exact aceasta schimbare, dar asta cred ca a cam decis soarta partidei.

 

In rest, Steaua a castigat cu noroc acest meci. Ce mi s-a parut haios, a fost frica lui Lippie, care in min 90+4, l-a schimbat pe Tanase cu Matei, pentru a mai trage un pic de timp.

 

 

 

 

 

 

gio_stgloria11.05.2012 17:17

Ce ti-e si cu Ceahlaul , e echipa periculoasa si nea Gigi vrea in cupele europene.