FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

De ce suntem deja castigatorii acestei "duble"

SSK06.04.2006 12:05

Cred ca toti stelistii ar trebui sa fie mandri de echipa noastra, indiferent de rezultatul meciului de diseara. Cred ca toata tara ne datoreaza respect si cred ca, indiferent ce se va intampla la meci, suntem castigatorii morali ai acestui sfert de final.

 

De ce ?...

 

Pentru ca intr-o tara in care ne simtim toti mici, complexati, frustrati de bogatia si posibilitatile altora,

 

Intr-o tara in care sa fii favorit este curat blestem,

 

Intr-o tara in care pozitia de outsider este cautata cu disperare si inversunare de toata lumea,

 

Steaua a reusit sa se califice tratand meciurile de sus. Ca favorita. Constienta ca are prima sansa.

 

Este usor sa fii outsider, sa ai permanent un alibi asigurat si sa joci la "Doamne, ce-o fi, o fi".

 

Dar gustul de a trata un meci ca favorit si de a-l castiga este incomparabil mai dulce...

sorin_77706.04.2006 12:38

poti arunca in discutie acest aspect si la topicul dedicat meciului...