Sa vedem ca putem deduce dupa statistica legat de acest meci :
Otelul vine dupa doua victorii consecutive, galatenii nu au legat pana acum in acest campionat trei victorii consecutive. Otelarii au cea mai buna aparare din campioant in meciurile jucate acasa, au incasat 6 goluri in 12 partide, deci in medie un gol la doua meciuri.
Steaua marcheaza destul de rar in deplasare, cu 11 goluri in 12 deplasari, din care 3 goluri sunt socotite in urma partidei castigate la "masa verde" in deplasarea de pe stadionul petrolistiilor. Astfel Steaua a marcat mai putine goluri in deplasare decat retrogradantele Petrolul, Chiajna si Sportul, primele doua avand, ce e drept, un meci in plus jucat in deplasare.
In ultimele 6 meciuri directe intre cele doua la Galati, nu s-a inregistrat niciun egal, Steaua si Otelul castigand fiecare cate 3 partide. Oarecum interesant, o data a castigat Steaua, o data Otelul si tot asa.
Este destul de greu de dat un pronostic pentru acest meci, cert e ca Otelul nu este Sportul, au o aparare organizata si nu cred ca pot incasa mai mult de 2 goluri de la Steaua, oricum daca Steaua nu bate, pierde locul 3, tinand cont ca zburatoarele au meci cu Vointa in tiganie.
Nu vad cu cine sa joace pentru 3 puncte. Meci greu pentru noi , poate chiar mai adauam o infrangre la statistica.
Nu vad cu cine sa joace pentru 3 puncte. Meci greu pentru noi , poate chiar mai adauam o infrangre la statistica.
Pesimist Korado. Eu cred ca totusi , Steaua va invinge. ![]()
"Sus , Sus , Sus , Sus , Sus" :-J Patetic.
Cel mai probabil va fi inca un meci in care se va juca la intamplare. Poate fi si o victorie pentru Steaua, dar ma gandesc mai mult la un egal.
Cel mai probabil va fi inca un meci in care se va juca la intamplare. Poate fi si o victorie pentru Steaua, dar ma gandesc mai mult la un egal.
Tot un X imi sare si mie in ochi la acest meci...ambele echipe sunt in umbra...cu toate ca Otelul a reusit sa lege 2 victorii la rand dupa senzationalul moment Cluj.
salut prieteni
e prima mea vizita pe forum si as dori sa imi spun si eu parerea cu privire la meciul Stelei cu Otelul cred ca stochita are o asezare mult mai nbuna decat predecesorul sau si nu cred ca joaca la intamplare .prefigurez o victorie a echipei Steaua deoarece joaca mai ofensiv si atacurile nu mai sunt la inamplare vazadu-se o scema de joc si o constructie mult mai buna pana la faza de finalizare.dupa parerea mea cred ca acolo consta problema cea mai mare a echipei Steaua
daca rusescu o sa fie un pic mai inspirat (n.p. singurul atacant care merita mentionat de la echipa) cred ca o sa fie o victorie usoara la o diferenta de 2 3 goluri va multumesc si sper ca nu am ofensat pe nimeni asa ca forta Steaua
![]()
@doctore
Ce zici,luam titlul anul asta ?
salut prietenie prima mea vizita pe forum si as dori sa imi spun si eu parerea cu privire la meciul Stelei cu Otelul cred ca stochita are o asezare mult mai nbuna decat predecesorul sau si nu cred ca joaca la intamplare .prefigurez o victorie a echipei Steaua deoarece joaca mai ofensiv si atacurile nu mai sunt la inamplare vazadu-se o scema de joc si o constructie mult mai buna pana la faza de finalizare.dupa parerea mea cred ca acolo consta problema cea mai mare a echipei Steaua
daca rusescu o sa fie un pic mai inspirat (n.p. singurul atacant care merita mentionat de la echipa) cred ca o sa fie o victorie usoara la o diferenta de 2 3 goluri va multumesc si sper ca nu am ofensat pe nimeni asa ca forta Steaua
Golly gee wilikers, Doc,
Si eu sunt de aceeasi parere. Toate laudele alea aduse lui Stan cum ca era cel mai bun antrenor al Stelei din ultimele 20 de ani in primele 13 etape au fost prostii. Stan nu facea nimic cu echipa.
In schimb Stoichita, desi e de o saptamana la echipa, se vede clar ca i-a facut sa joace si le-a bagat in cap un sistem super bun, care va duce echipa la victorie si la titlul cu numarul 24.
Sa sustinem echipa si sa mergem toti la stadion!
Spre 24!
![]()
salut prietenie prima mea vizita pe forum si as dori sa imi spun si eu parerea cu privire la meciul Stelei cu Otelul cred ca stochita are o asezare mult mai nbuna decat predecesorul sau si nu cred ca joaca la intamplare .prefigurez o victorie a echipei Steaua deoarece joaca mai ofensiv si atacurile nu mai sunt la inamplare vazadu-se o scema de joc si o constructie mult mai buna pana la faza de finalizare.dupa parerea mea cred ca acolo consta problema cea mai mare a echipei Steaua
daca rusescu o sa fie un pic mai inspirat (n.p. singurul atacant care merita mentionat de la echipa) cred ca o sa fie o victorie usoara la o diferenta de 2 3 goluri va multumesc si sper ca nu am ofensat pe nimeni asa ca forta Steaua
Nu-mi dau seama de ce crezi ca jocul Stelei s-a imbunatatit de cand a venit Stoichita. Este acelasi joc de multi ani . Poate dupa victoria la scor cu sportul unii credeti toate basmele care se spun la televizor cum ca Steaua joaca fotbal acum , ca va da 3-4 goluri pe meci dar iti garantez ca nu va fi asa. Fara Becali plecat va fi acelasi rahat mereu. Sper sa-ti faci o idee realista asupra situatiei , mai ales ca esti nou pe forum. Citeste si articolele de pe prima pagina a saitului.
salut prietenie prima mea vizita pe forum si as dori sa imi spun si eu parerea cu privire la meciul Stelei cu Otelul cred ca stochita are o asezare mult mai nbuna decat predecesorul sau si nu cred ca joaca la intamplare .prefigurez o victorie a echipei Steaua deoarece joaca mai ofensiv si atacurile nu mai sunt la inamplare vazadu-se o scema de joc si o constructie mult mai buna pana la faza de finalizare.dupa parerea mea cred ca acolo consta problema cea mai mare a echipei Steaua
daca rusescu o sa fie un pic mai inspirat (n.p. singurul atacant care merita mentionat de la echipa) cred ca o sa fie o victorie usoara la o diferenta de 2 3 goluri va multumesc si sper ca nu am ofensat pe nimeni asa ca forta Steaua
Fara suparare, stiti ce spuneti, cititi ce scrieti?....
Nici Mourinho nu schimba mare lucru intr-o saptamana.
Victorie la 2-3 goluri chiar?...
Ohoho ce primire calduroasa i-ati facut domnului doctor!... ![]()
Despre meci pot doar sa spun ca probabil ca nu o sa-l vad nici pe asta. ![]()
Frate, imi inchipui ce shpagi si-or fi luat pupincuristii din presa de la Ilie Stan. Tupeu pe ei, ajunsesera sa-l proclame cel mai tare antrenor din ultimii 20 de ani. Penibili ! Da' las' c-a venit Lippi sa le-arate cum e cu antrenorii adevarati. Nici nu stiu fraierii astia ca un antrenor adevarat poate schimba jocul echipei in doar 10 zile. Pacat ca ne-a eliminat Twente, ca altfel sigur castigam Europa League ! Cat despre meciul asta, il castigam cu 5-0. Daca nu ne fura arbitrii si mingea nu se dezumfla, normal.
De amintit faptul ca Otelul a pierdut doar un meci pe teren propriu in ultimii 2 ani !
Si acela cu CFR, marea dragoste.
Daca face egal, e bine.
Pesimist Korado. Eu cred ca totusi , Steaua va invinge.
"Sus , Sus , Sus , Sus , Sus" :-J Patetic.
Tare imi pare rau ca nu connduce un trabant sa fie el un gagsta old-fashion..sus sus sus pe trabant.
Ceva tipic ultimilor ani este faptul ca echipele candva considerate mici acum fac mari probleme ''granzilor''.
Forta grupului, experienta lui Dorinel in fotbalul cu adevarat profesionist ( nu Panama, nu Armenia ), un stadion plin cu galateni dispusi la galagie, dornici ''sa piarda Steaua'' pentru a se imbuiba fericiti a 2 a zi, ar putea fi ingredientele necesare pentru ca Steaua, o echipa constant macinata din interior, sa nu scoata un rezultat pozitiv.
Daca se intampla invers...?
Ceva tipic ultimilor ani este faptul ca echipele candva considerate mici acum fac mari probleme ''granzilor''.
Asta deoarece "granzii" nu mai sunt asa "granzi". Cel mai bun exemplu suntem noi.
Campionatul s-a echilibrat mult, dar in jos.
experienta lui Dorinel in fotbalul cu adevarat profesionist
Dupa meciurile cu CFR din campionatul asta, ma cam indoiesc de profesionalismul lui...
Castigam. Ca si acum cativa ani cand am batut cu 1-0, prin golul lui Plesan, si astazi o sa se puna de-un mic aranjament.
1-0 Otelu , adio titlu , adio Becali , adio MM , adio Stoihita.
Pa pa Tanase, la revdere Mihai Costea ( si daca tot pleci sa plece si Florin Costea ).
1-0 Otelu , adio titlu , adio Becali , adio MM , adio Stoihita.Pa pa Tanase, la revdere Mihai Costea ( si daca tot pleci sa plece si Florin Costea ).
Asa, ca fapt divers, desi nu ma intereseaza echipa, s-a intamplat fix pe dos. ![]()
Atunci, tot ca fapt divers, ce cauti aici?
Si, ca un alt fapt divers, ce vina are echipa ca pe tine te duce capul exact atit cit te duce?
In ultimile 20 de minute a mirosit grav a teatru.
(creca era cota buna la 1 pauza 2 final)