De ce acest titlu al topicului?
Am comandat 2 bilete online prin intermediul eventim.ro! Ok! Am fost atentionat ca la valoarea biletelor (2x150=300 RON) se vor adauga 6% comisionul eventim (normal--trebuie sa traiasca si ei) plus 2% taxa de rezervare (asta nu am inteles de ce--doar am platit cu cardul si banii au fost retrasi instantaneu-dar ma rog) plus 18 lei taxa de curierat (normal), deci in total 342,72 RON! Am acceptat aceste conditii si am comandat biletele! Astazi le-am primit, dar in plic se aflau doar biletele in valoare de 300 RON fara a fi insotite de bonul fiscal care sa justifice diferenta de 42,72 lei! Cum ii explic eu nevestei aceasta diferenta?
Lasand gluma la o parte eu stiu ca orice bun cumparat trebuie insotit de factura/bon fiscal! Voi ce parere aveti? Nu cumva acei 6%+2% sunt exceptati in aceasta situatie de la plata obligatiilor catre fisc? Nu cumva intra in buzunarele cuiva? Astept comentariile voastre!
Be good and safe!
