FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gabriel Machado

«12»
MRobert21.03.2012 15:06

Rusine mountytoma,RUSINE!

JohnCO221.03.2012 16:13
Rusine mountytoma,RUSINE!

 

Ce as rade sa inscrie acum vreo 2 goluri Machado...sa vedem dupa aceea comentarii:))

 

 

 

mountytoma21.03.2012 18:42
Rusine mountytoma,RUSINE!

 

niciodata nu mi-a fost mai rusine de ce se intampla la Steaua ca acum. niciodata nu mi-a fost atat de rusine sa vad ce "suporteri" are Steaua. abia astept sa ajunga maimuta la puscarie si Steaua in B, ca sa ramana doar suporterii Stelei curate!

 

cum zice la cartea cartilor, ferice de cei saraci cu duhul! amin.

MRobert21.03.2012 19:25
stii,daca n-ar mai fi promovate meciurile de fotbal am scapa macar pe forum de ei mounty.
JohnCO222.03.2012 08:49
stii,daca n-ar mai fi promovate meciurile de fotbal am scapa macar pe forum de ei mounty.

Asta este ghinionul tau...ca traim intr-o tara democrata, in care ne putem exprima liber simpatiile,parerile si avem acces LIBER la televizor:).

 

 

 

 

Consider ca deja suntem mult prea off...asa ca sa revenim!!!

 

Forza MACHADO!!!:))

 

 

 

 

 

drvladyk22.03.2012 09:32

aveti acces liber la informatii controlate si alese cu grija, acces la indoctrinare:)):))

blindica22.03.2012 12:53

Va rugam sa reveniti la subiecte legate de activitatea lui Machado. :beer2:

Ronnie22.03.2012 16:36

E lemn.

JohnCO229.03.2012 12:10
E lemn.

Intradevar cand a intrat cu Gazul...chiar a fost lemn...dar nu a fost singurul LEMN cu gazul...cine stie ce se intampla pe la echipa prin vestiar...ca toti au fost cam morti

Charlie Brown03.04.2012 11:06

cum puteti spune ca e lemn daca nu a jucat decat 30 min de cand a venit la Steaua? sunteti unii care habar nu aveti sa recunoasteti un jucator de valoare , parca sunteti fratii lui becali care habar nu are sa deosebeasca un jucator bun de unul slab.

uitati`va la alea 30 minute in care a jucat si vedeti cate mingi i`au trimis mijlocasii Stelei , mingi de care sa poata profita , mingi pe pozitii viitoare sau printre fundasi nu la picior cum le da bourceanu picior de lemn.

 

vorbiti de fratii costea dar daca va uitati atenti la saracu Florin costea o sa vedeti ca in fiecare meci are aceleasi trasee , cade din orice , ii e frica sa intre cu piciorul la minge (probabil traume de la accidentare), nu da o pasa buna pentru atacanti decat la mijlocasii centrali care oricum nu pot profita de ele , asteapta mingea sa vina la el in loc sa vina la primire . O multime de minusuri pentru un jucator caruia i s-au acordat deja prea multe sanse.

 

pe langa astea el este in continuare preferat in defavoarea lui machado care nu primeste mai mult de 10 pase cand este introdus , nu i se acorda o minge buna la cap si totusi este considerat slab desi are niste atuuri impresionante plus ca este foarte tanar spre deosebire de eternele sperante costea.

 

sa nu ma discutam de nikolici care nu are prea multa treaba cu fotbalul in afara de faptul ca e mare si a reusit un gol atat de mediatizat cu .... larnaca... (o vai ce performanta) .

JohnCO204.04.2012 12:40

Din pacate se pare ca Machado s-a accidentat si va rata mare parte din retur... Deci...lumea va ramane cu parerea ca e slab si trebuie sa plece...ceea ce mai mult ca sigur se va si intampla...pohta ciobanului e lege...

Ronnie04.04.2012 15:24

Charlie, de ce nu scrii tata o carte despre fotbalisti si ne scutesti pe noi astia nepriceputii care vorbim aiurea. Din nefericire pentru sufletul dumitale eu am mai tras cate un ochi si la alte meciuri din Romania, si Machado vine de la U Cluj, nicidecum de la vreo echipa de prin Africa.

 

Zi-mi tu cate goluri a marcat Machado in tur la Cluj si apoi da-ti doua palme sa te trezesti.

Charlie Brown12.05.2012 10:51

ronnie esti ultimul in masura sa comentezi in legatura cu fotbalul atunci cand vei face parte intradevar din spatiul fotbalistic atunci sa deschizi pana atunci te-as ruga mult sa-ti dai acele 2 palme de care vorbesti in stilul lui "guess cine" .

 

din pacate eu urmaresc aproape toate meciurile importante din europa si nu cred ca bagajul tau informational fotbalistic este peste al meu asta in nici un caz.

 

ca tot suntem in topicul lui machado mai verifica date despre golurile marcate de el la u Cluj , verifica de unde vine si cate goluri a marcat acolo , uitate eventual pe youtube poate gasesti ceva mai multe informatii.

 

 

alexdarie14.06.2012 10:05

Alt jucator adus degeaba la club.

Ronnie14.06.2012 21:48

Uite ca pana si ultimilor le vine randul sa comenteze la un moment dat. Eu de la 13 ani fac parte din spatiul fotbalistic, avand cariere de invidiat atat in fifa cat si in football manager, nu-i problema, am experienta mare.

 

Machado: 2010-2011, 25 de aparitii, 6 goluri. Nu zic, poate-i un Torres mai bronzat si el.

2011-2012, 15 aparitii, 1 gol. Poate o fi jucat fundas si n-am vazut noi prea bine la Digi.

 

La Cluj a venit de la sperietoarea Elvetiei, echipa care a bagat in boala Bayern Munchen si Manchester City, atentie: Stade Nyonnais !!!

 

Hai, sa nu fiu carcotas, a jucat si la o finalista de Champions League in jocul meu de Fifa 2012, Grasshopper Zürich.

 

E ok man? Ramanem la discutii despre Guess Who mai degraba, ce zici ?!

blindica15.06.2012 06:27

Beeei, la Nyonnais se strang toti granzii Europei la nivel de club, cel putin o data pe an! Pai n-o fi furat si Machado ceva carti de vizita in momentele cheie?

Alintimofte18.06.2012 12:02

sunt curios sa vad ce poate aduce nou acest Macahdo....pare interesant jutorul...sper sa fie cu PLUS la Steaua

SirBlack07.08.2012 07:00

Asta ce mai cauta la noi?

iNsTiGaToR07.08.2012 12:54

Mai e in lot?

red&blue_boy07.08.2012 17:33

Da, este, doar ca inca nu s-a recuperat dupa accidentare .

Lari21.01.2013 16:46

Ciobanul l-a aruncat de prost, insă Gabriel Machado va juca returul in Primera Division, la Rayo Vallecano!

 

Fostul virf stelist va semna cu echipa madrilenă de pe locul 6 un contract pină in vara cu optiune pentru incă două sezoane, urmind să fie prezentat in cursul acestei saptamini.

 

Brazilianul de 23 de ani a prins doar 4 partide la formatia din Ghencea (171 de minute in total, nici un gol!), dar spaniolii speră să-și revină la forma de la U Cluj, pentru care a marcat 14 goluri in două sezoane.

«12»