Intr-o noua formula de început,cu Martin Tudor,Baciu,Lovin si Cristea,în locul lui Hamutovski,Falemi,D.Munteanu si Oprita,Steaua a facut o prima repriza mai putin reusita.Emotiile pe care ni le-au dat au fost repede uitate odata cu începerea reprizei a II-a,care a semanat cu ceea ce ne dorim sa joace mereu.Actiuni în viteza,pase dintr-o singura atingere,suturi dese si sanatoase la poarta.Gheata a fost sparta de Lovin,care cu o lovitura de cap din careul advers,în urma cornerului executat de Dumitru,a deschis scorul,1-0(min.56).In min.59 Cristea primeste o pasa în careu,înainteaza si ramâne singur cu portarul Curca.Un sut sec,plasat printre cele doua membre inferioare ale acestuia si scorul devine 2-0.Steaua continua în acelasi ritm sufocant si mai înscrie o data în min.62 prin Ogararu,care venit lansat îi sufla balonul unui fundas advers si suteaza din alergare pe coltul lung:3-0 si meciul este jucat.Desi continua în acelasi stil,ritm si dorinta de a marca,cei care puncteaza sunt marinarii,care reduc din scor în min 90 prin Gurita.Acesta suteaza din apropierea punctului cu var,în plasa portii lui Tudor:3-1.Puteam sa ne apropiem de 5,6 goluri dar lipsa de inspiratie a lui Cristea si Dinita la doua faze,precum si forma buna a lui Curca au salvat Constanta de la o catastrofa.Si constantenii au avut câteva ocazii,dar spre "cinstea lor" nu au marcat.De remarcat jocul bun,ambitios,stralucitor as spune,al lui Rica SuperNeaga bine acompaniat de coechipierii sai.Dupa pauza în min.71,72 si 75 au intrat Bostina,Pitu si Dinita si au iesit Fl.Dumitru,Dica si Cristea.Galeria,"fierbinte" pe tot parcursul jocului.Arbitrajul lui M.Salomir,în concordanta cu regulamentul.Timpul bun,atmosfera placuta.Pâna duminica viitoare(?) vedem lumea în roz.Suntem pe locul 3,iar dupa jocul cu Alba Iulia,care se va reprograma,s-ar putea sa fim lideri pentru ca Nationalul desi a câstigat cu oltenii,"a calcat" pe bec.A folosit sase straini,iar regulamentul da voie numai la 5.Forza Steaua,iubitorii te saluta !
