FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

SUNT DEZAMAGIT!

bobolix26.03.2006 11:48

Incerc din rasputeri sa inteleg de ce se lauda "lumea" cu faptul ca vor lua campionatul si vor juca in Champions League. Sincer dupa meciul Farul-Dinamo am simtit ca mi-e sila de unele lucruri ce se petrec in fotbal. Am simtit ca mor cand am vazut o echipa care se lauda cu multe performante dar care stim cu totii prin ce mijloace le obtine. Ce poti face cand o repriza intreaga nu ai decat un sut la poarta dar pe final cu orice "mijloace" reusesti sa invingi. Sunt dezamagit de aceste blaturi. Sunt dezamagit de aceasta competitie. Sunt dezamagit le "spiritul unora de invingatori". Cu toata scarba din aceste cuvinte tare mi-as dori sa ajunga Dinamo in Champions League doar pentru a vedea inca o data ca nu au sanse.De ce? Pentru ca acolo nu arbitreaza Serea sau Salomir. Imi doresc o competitie corecta pentru ca sunt sigur ca am triumfa in fata acestor fotbalisti de 2 bani. Astept cu nerabdare sa se intample un miracol. Sunt acel stelist care nu are situatia materiala si nici nu poate sa fie prezent la absolut toate meciurile Stelei si mai mult la deplasari dar pot spune ca sunt cu sufletul alaturi de echipa si sunt gata sa ma iau cu oricine la cearta pentru Steaua. Toate astea pentru ca respect o echipa care incearca sa-si multumeasca suporterii prin rezultate si prin jocuri. Dar ce faci cand vezi ca toata lumea e impotriva ta? Poate incerci sa mergi mai departe! Pana cand? Forza Steaua!

razvan198326.03.2006 13:24

Si eu sunt dezamagit cand vad un meci in care cele 2 echipe freaca mingea la mijlocul terenului, fara ocazii, fara suturi, fara faze de poarta. Inca un meci urat, pe care echipa, care cu "trufie" se lauda ca e pe primul loc intr-un campionat in care doar 2 echipe joaca fotbal curat (Steaua si Rapid), l-a castigat iar cu largul concurs al arbitrilor, care n-au vazut hent la golul javrelor, n-au vazut hent la galamaz la faza premergatoare golului, n-au vazut un posibil hent la moti in minutul 96, si in plus prelungesc meciul 4 minute, desi nici macar nu se facusera toate schimbarile iar incidente care sa intrerupa meciul n-au fost decat in minutul 95, deci dupa ce s-au aratat minutele de prelungire. Doua meciuri infecte ale "liderului" diviziei a, insa doua victorii. Asa ca daca stau bine si ma gandesc nu sunt dezamagit, sunt scarbit de acest pseudo campionat, care cu sinceritate spun: nu ne merita deloc.