FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gara de Nord - Aeroportul Baneasa

Raulredblue24.11.2011 09:50

Salut baieti. Am si eu nevoie de ajutorul celor care stau in Bucuresti. Peste cateva zile o sa ajung in Bucuresti(gara de nord) pe la 5 jum dimineata. Si de acolo trebuie sa ajung la aeroportul Baneasa. Nu vreau sa merg cu taxi pt ca am inteles ca te cam pacalesc baietii. Am citit pe undeva ca este un autobuz (780 parca) care duce de la Gara de Nord la Baneasa. Dar nu stiu sigur. Nu stiu daca e adevarat. Nu stiu orar. Nu stiu nimic. Ma puteti ajuta cu niste informatii? Va multumesc

f234567k24.11.2011 10:16

Poti sa iei 205 care are statie vis-a-vis de iesirea din Gara. Te lasa la 200 de m de Aeroportul Baneasa. Faci in jur de 30 de minute cu el. Mai ai si varianta metroului de la Gara de Nord pana la Aviatorilor iar de acolo cu 131 sau 335 ajungi chiar in fata Aeroportului.

Sud194724.11.2011 14:29

Mai bine iei 780, are mai putine statii.

http://www.ratb.ro/docpdf2/780%20GARA%20BASARAB.pdf

Raulredblue25.11.2011 08:48

Multumesc pt raspunsuri. DA, 780 suna cel mai bine. Multumesc din nou

1on25.11.2011 09:22

Vezi ca s-ar putea sa fie ruta exres si sa trebuiasca sa cumperi bilet special (care e mai scump). Intreaba la ghiseul RATB.