FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelistii decorati de Presedintele Romaniei.

Virgil18.03.2006 17:56

2006_3_18_14_38_14_1.JPG

 

Lotul Stelei a fost invitat sambata dimineata, la Palatul Cotroceni, de catre Presedintele Romaniei, Traian Basescu. Seful statului roman i-a decorat cu Meritul Sportiv Clasa a II-a pe campionii Romaniei pentru performanta obtinuta in acest sezon al Cupei UEFA - calificarea in sferturile de finala. Dupa calificarea istorica obtinuta la Sevilla stelistii au onorat cum se cuvine aceasta invitatie la festivitate, alaturi de jucatori si antrenorul Cosmin Olaroiu fiind prezenti si patronul echipei George Becali, presedintele Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], managerul general Mihai Stoica, directorul executiv Valeriu Argaseala si consilierul Virgil Becali. De asemenea din delegatia Stelei a facut parte si Emerich Ienei - antrenorul care a obtinut cea mai mare performanta pentru fotbalul romanesc si care a fost prezent la Sevilla dupa 20 de ani. Antrenorul Cosmin Olaroiu a multumit Presedintelui pentru invitatie si i-a spus lui Traian Basescu ca spera sa se reintalneasca cu ocazia unei noi festivitati de premiere a unei echipe romanesti calificata in semifinalele Cupei UEFA. La randul sau Presedintele Romaniei a declarat: "Simt ca in aceasta dimineata am decorat castigatoarea Cupei UEFA".

www.steauafc.ro

 

_________________

 

Interesanta premonitia Presedintelui.La cine credeti ca s-a gandit cand a facut o astfel de afirmatie ? :)

1on18.03.2006 19:01

Ar fi trebuit sa ii cheme si pe Protasov, Stefan Stoica si Speriatu. Poate ii cheama mai tarziu.

Virgil19.03.2006 07:16

untitled13-140862333e5e40a51c9d5_219_600

 

Meritul Sportiv clasa a II-a s-a instituit prin decret in 1966, fiind prima decoratie romaneasca destinata exclusiv recompensarii performantelor sportive. Ordinul si medalia Meritul Sportiv sunt singurele distinctii care au fost preluate cu titulatura avuta pana in 1989, si nu din perioada premergatoare instaurarii dictaturii comuniste. Medalia se prezintã sub forma unei plãci circulare pe care e aplicata, marginal, o cununa din frunze de lauri, care este argintata. Ea nu ofera avantaje materiale si nu exista limita numerica de conferire.

foto si text : www.gsp.ro

alinush8919.03.2006 09:52

BAi mancav-as...cum pana mea sa vina in trening mah...asta e chiar culmea...cine naiba le-o fii zis..sau cine a hotarat sa vina in trening si adidasi in fatza presedintelui??? :cry:

I.N.Money19.03.2006 10:45

Personal mi-a placut de Carlos..l-a lasat pe presedinte cu mana intinsa :lol:

FANATIK RED-BLUE19.03.2006 11:18
BAi mancav-as...cum pana mea sa vina in trening mah...asta e chiar culmea...cine naiba le-o fii zis..sau cine a hotarat sa vina in trening si adidasi in fatza presedintelui??? :cry:

 

 

Cica veneau dupa un antrenament si nu aveau timp sa se schimbe...........oricum, cam inadecvata tinuta.

 

Ce se mai baga si il muce ala [vizavi de comentariul lui, cu privire la tinuta stelistilor] in seama.

Virgil19.03.2006 14:40

Trebuie mentionat ca ai nostri au venit in echipamentul de prezentare.Nu sunt sportivi ? Nu au fost decorati pentru merite sportive ? Si atunci ?

Lucescu nu trebuia sa faca atata caz de tinuta noastra.Trebuia sa-si vada de treaba lui ! De mustaria lui ! Sa vedem daca o sa mai vorbeasca asa si dupa ce vor fi eliminati ? Atunci frustrarea lui si a lui Mircea Lucescu,nu vor mai avea margini...

dbd19.03.2006 15:45

nu mai conteaza cum au venit...bine ca au avut de ce sa vina acolo...bv baieti !

Mirel_Radoi19.03.2006 18:27

ma ce ma inerveaza basesc. siiiiiii......va bateti joc de capitanul nostru?