Lotul Stelei a fost invitat sambata dimineata, la Palatul Cotroceni, de catre Presedintele Romaniei, Traian Basescu. Seful statului roman i-a decorat cu Meritul Sportiv Clasa a II-a pe campionii Romaniei pentru performanta obtinuta in acest sezon al Cupei UEFA - calificarea in sferturile de finala. Dupa calificarea istorica obtinuta la Sevilla stelistii au onorat cum se cuvine aceasta invitatie la festivitate, alaturi de jucatori si antrenorul Cosmin Olaroiu fiind prezenti si patronul echipei George Becali, presedintele Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], managerul general Mihai Stoica, directorul executiv Valeriu Argaseala si consilierul Virgil Becali. De asemenea din delegatia Stelei a facut parte si Emerich Ienei - antrenorul care a obtinut cea mai mare performanta pentru fotbalul romanesc si care a fost prezent la Sevilla dupa 20 de ani. Antrenorul Cosmin Olaroiu a multumit Presedintelui pentru invitatie si i-a spus lui Traian Basescu ca spera sa se reintalneasca cu ocazia unei noi festivitati de premiere a unei echipe romanesti calificata in semifinalele Cupei UEFA. La randul sau Presedintele Romaniei a declarat: "Simt ca in aceasta dimineata am decorat castigatoarea Cupei UEFA".
www.steauafc.ro
_________________
Interesanta premonitia Presedintelui.La cine credeti ca s-a gandit cand a facut o astfel de afirmatie ? ![]()

