FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

TSKA Sofia - Steaua 1-1 (0-0)

«123»
Daniel-Ionut23.08.2011 18:10
Bulgarii se cred calificati. Umilim Steaua.

 

Marfa buna la bulgari, oare ce au fumat?

1on23.08.2011 18:37

BT

leoSUD23.08.2011 20:16
Marfa buna la bulgari, oare ce au fumat?
Daniele, daca ai aflat ceva da-mi un PM!!!
Andrei*23.08.2011 21:28
Ba da. Se joaca pe Vasil Levski. Care este un fel de Lia Manoliu al bulgarilor si NU este stadionul celor de la Levski Sofia. Acestia joaca pe Gheorghi Asparuhov.

 

evident,fireste si desigur...Balgarska Armia se afla in apropiere de Vasil Levski,oarecum in acelasi parc!

 

p.s.nu-i asa bogdinho,ca tot le stii pe toate in privat?! :)

Khalid23.08.2011 22:54

Il credeam ca ne bate cu 4-0 daca nu aducea argumentul ca Steaua nu e obisnuita sa joace in fata unui public ostil. Bulgarul e mai penibil decat Becali daca declaratiile din presa sunt adevarate.

ssinpadureacualune24.08.2011 03:42

Miroase a implozie mai repede decat ma asteptam. Cat de curand se termina si sezonul asta.

Lu MM'u cred ca i s-a facut deja nota de plata pentru cazare in cutia de carton...

In 2-3 zile mi-e ca facem iarasi obisnuita caterinca si toti fanii lui ne-a g.igi o sa planga cu lacrimi de crocodil.

 

Sincer, daca o echipa poate pierde calificarea dupa ce a invins cu 2-0 in tur, cu siguranta Steaua lui Becali este capabila de asa ceva...

 

y-jam24.08.2011 06:22
Bulgarul e mai penibil decat Becali daca declaratiile din presa sunt adevarate.

Amandoi sunt facuti din acelasi aluat. Sa ne aducem aminte de ce spunea Becali cand Semedo era la noi... ca il da afara, ca s-a saturat de negri si ca vrea echipa de romani etc etc.

 

Plus ca in Bulgaria relatia lor cu tiganii este extrem de rece. Mai ales ca la ei sunt mai multi tigani raportat la populatie decat in Romania. Noi suntem mici copii pe langa ei si slovacii. Apoi, majoritatea dintre noi avem in gasca cate un tigan crescut in locurile unde am copilarit, educat ca noi, avand aceleasi obiceiuri cu ale noastre. La ei practic tiganii sunt respinsi din start, indiferent de educatia lor. Ca sa nu mai spun de faptul ca este aproape imposibil ca un tigan sa se angajeze la orice firma patronata de un bulgar pur sange. Ei se angajaza numai intre ei (de aceea, peste 60% dintre bulgarii tigani nu au loc de munca... bine, asta nu insemna ca restul de 40% se inghesuie sa munceasca, dar ideea este alta). La noi in schimb mai vezi cate un tigan mecanic auto, spalator de masini, taximetrist... plus ca la mine la munca sunt doi tigani in call center, niste oameni foarte ok. Deci, pentru bulgari acele declaratii sunt cat se poate de normale, deoarece societatea in care ei traiesc este asemanatoare cu cea din anii '60 din Romania condusa de Gheorghe Gheorghiu Dej.

 

 

Sincer, daca o echipa poate pierde calificarea dupa ce a invins cu 2-0 in tur, cu siguranta Steaua lui Becali este capabila de asa ceva...

Lol, buna asta. De fapt... daca in lumea asta exista vreo echipa care sa piarda calificarea dupa ce in tur are 2-0, aceea cu siguranta se numeste Steaua. Desigur, asta nu insemna ca se va si intampla, dar Steaua este foarte capabila de asemenea "performante".

ramonicastelista24.08.2011 11:46

EU CRED CA VOM CASTIGA 2-1. FORZA Steaua TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI. fularultras

David24.08.2011 12:06
Lol, buna asta. De fapt... daca in lumea asta exista vreo echipa care sa piarda calificarea dupa ce in tur are 2-0, aceea cu siguranta se numeste Steaua. Desigur, asta nu insemna ca se va si intampla, dar Steaua este foarte capabila de asemenea "performante".

Voi uitati de Dinamo. 3-1. 0-3 cu Split. :D

bogdan9325.08.2011 06:40
Voi uitati de Dinamo. 3-1. 0-3 cu Split. :D

 

dap, cel mai bun exemplu...deci ar trebuie sa ne fie teama...nu se stie ce se poate intampla cu nebunii astiaa

Mihai Nita25.08.2011 14:22

TSKA - Steaua 3-0!!!!!!!!

cristian01425.08.2011 16:44

FORFAIT!

danimarcu25.08.2011 17:48

Slabi bulgarii rau de tot!

La felul in care joaca,nici in doua saptamani nu dau un gol...

Eu sper totusi ca echipa ciobanului sa piarda calificarea aducatoare de venituri frumusele!...

cnnreporter25.08.2011 18:31

Ce tari sunt suporterii Stelei la Sofia! Cinste lor :(

axl25.08.2011 18:38

Parca as vrea sa ne dea doua boabe. Mi-e dor de niste penalty-uri strasnice.

alex-8825.08.2011 18:44

Ok, nu prea scriu eu pe aici, da' acum nu am mai putut suporta.

Asta nu mai Steaua mea, e adevarat, dar mi-as baga, chiar si pentru ea ... picioarele cu mare placere in cele x0 mii de bulgaroi ..***oi. tska, infratire ... o p.mare si cu ceafa lata.

Scuzati abrevierile.

David25.08.2011 18:47

Si totusi, jos palaria pentru Tanase si Brandan.

blindica25.08.2011 19:40

N-am eu treaba cu legaturile intre ultrasi sau ce relatii se mentin cu suporterii CSKA, dar prea urat se auzea modul in care strigau ''tiganii,tiganii''.Bulgarii au fost slabi.Nu sunt extaziat pentru calificare cum n-as fi fost mirat daca nu se calificau.Acelasi comentariu t.v. de prost gust.Desi eu nu's pentru Brandan in postul in care a fost distribuit in ultimele meciuri,trebuie sa recunosc ca ''n-a fost rau''. Tatu nu prea a miscat in acest retur,parca se vede o usoara relaxare (dar nu productiva) in jocul sau.

Khalid25.08.2011 19:44

Bulgarii au fost slabi. Steaua n-a jucat nimic. Ha!

Hai sa fim seriosi.

Ronnie25.08.2011 19:53

Astept mesaj privat de la oricare se simte animal ranit cu privire la jocul lui Brandan. In alta ordine de idei, Steaua are antrenor dupa mult timp, dar foarte probabil nu pentru prea mult.

Virgil25.08.2011 20:07

Cand scandau ti-ga-nii, ti-ga-nii, bulgarii isi incurajau de fapt proprii jucatori. Nu ati vazut cum l-a scuipat Yanchev pe un jucator al Stelei aflat la pamant? Tigan sadea! Insisi suporterii lor s-au comportat golaneste. Ma refer la cei care-i bagau lasere in ochi lui Tatarusanu.

 

Steaua a jucat cu determinare, e drept mai mult pe cartea apararii, conform indicatiilor antrenorului.

Tanase a dat un gol extraordinar.

Tatarusanu putea apara sutul transformat in gol al lui Platini, daca nu s-ar fi lasat jos.

 

Jucatorii Stelei au luptat admirabil si pentru asta merita calificarea in grupe. Sunt mandru de ei.

 

 

clausblaus25.08.2011 20:10

Bulgarii la pamant,din punct de vedere fotbalistic,ai nostri ceva mai determinati ca de obicei si mai disciplinati tactic.

Una peste alta suntem prezenti,din nou,in primavara europeana.

 

Khalid25.08.2011 20:24

Esti pe langa. Mai avem pana la primavara europeana.

 

Bulgarii sunt mai tigani ca noi dupa ce am vazut in seara asta; au huiduit pana la golul lui Tanase fiecare decizie in favoarea Stelei; iar faza cu scuipatul a fost cireasa de pe tort.

clausblaus25.08.2011 20:33

@khalid

Pardon,in grupe!

A venit valul si ...mi-a luat calul!!! :))

LanDSharK25.08.2011 20:43

Am fost la fotbal, am pierdut ceva? :confused:

«123»