FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Captura TV Tuner

ZONA13.03.2006 20:31

Salutare, as vrea sa alfu si eu cum pot sa convertesc fisierele *.mpg capturate cu TV Tuner-ul.

Formatul capturii este mpeg-2. Cum pastrez calitatea si reusesc sa fac o compresie buna a fisierului?

Daca fac captura la o repriza de fotbal ajung la 2,7 Gb/fisier.

Va multumesc anticipat.

Motanu D13.03.2006 21:04

Foloseste Virtual Dub de pilda. Faci cu el AVI-uri si poti seta aproape orice !

 

http://www.virtualdub.org/index

 

Vei avea nevoie de codecuri instalate pentru a face avi.

Daca ai nevoie de mai multe detalii da un PM !