Gigi B a stârnit,înca de când a preluat puterea la FC Steaua,antipatie în rândul suporterilor si nu numai.Motivele sunt multe.Unul ar fi înlaturarea într-un mod nu prea ortodox de la sefia galeriei a lui Jean P.Apoi faptul ca a impus un sef de galerie care e omul lui-contrar dorintei maselor largi,ca îsi trimite gorilele ori de câte ori crede el ca e nevoie pentru a "pune la punct" anumite lucruri care nu-i convin,ca de la o vreme se baga în treburile echipei,etc.,etc.,etc.Ne întrebam foarte multi dintre noi daca Gigi a preluat echipa din grandomanie,din dragoste pentru culorile ros-albastre,din dorinta de a se face cunoscut pe plan national si de a accede în politica,din ratiuni de afaceri,s.a.m.d.El joaca în general de pe pozitii de forta si asa cum îl percepe foarta multa
lume nu accepta sa fie contrazis sau sa piarda.Credeti ca exista premise ca vreodata,în anumite conditii,Gigi sa renunte si Steaua sa fie preluata de conducatori mai bine acceptati de marea masa stelista.Dar daca i s-ar sugera ca trebuie sa-si schimbe optica în ce priveste atitudinea fata de suporteri în general,ar putea fi iubit de acestia.Ar fi multe de scris,fiecare cunoaste lucruri pe care altii nu le stiu,asa ca logic ar fi sa închei si sa astept eventuale raspunsuri la acest subiect.Asa voi si face,nu înainte de a întreba daca,cineva crede ca Gigi B a facut si lucruri bune pentru club în general si pentru suporteri,jucatori în special.Daca cineva crede fie una fie alta si doreste sa-l sustina sau dimpotriva sa-i "dea la picioare",are acum cel mai bun prilej sa o faca.Facultativ.Totusi curaj !
