FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA Magasine

FANATIK RED-BLUE07.03.2006 13:42

In ultimul sau numar, revista oficiala a UEFA, "UEFA Magasine" aloca un amplu spatiu unui articol despre campioana Romaniei, Steaua Bucuresti. Titlul articolului este "Visul european al Stelei" si face o trimitere in timp la marele succes al ros-albastrilor de la Sevilla, din urma cu 20 de ani. In articol se scrie despre renasterea fotbalului romanesc la nivel de club, semnalul fiind dat de Steaua in sezonul trecut al Cupei UEFA, atunci cand echipa din Ghencea s-a oprit in optimile de finala, dupa ce eliminase detinatoarea trofeului, CF Valencia. Despre acest sezon, "UEFA Magasine" scrie ca fotbalistii Stelei viseaza sa repete performanta marii echipe de la Sevilla si sa aduca un nou trofeu european in Romania, dupa 20 de ani. Un amplu spatiu este alocat, de asemenea, finantatorului clubului, George Becali, si managerului general Mihai Stoica, despre care se spune ca au creat aceasta noua echipa a Stelei. "George Becali, prin investitiile sale a obligat si cluburile rivale sa tina pasul cu ce a inceput el sa faca la Steaua, iar contributia managerului general Mihai Stoica s-a concretizat nu numai in aducerea celor doi antrenori straini, Walter Zenga si Oleg Protasov, ci si in transferuri, el dovedind ca are ochi si la jucatori".

 

Sursa: www.steauafc.com

sorin_77707.03.2006 14:27

pare a spune lucruri si intamplari pur adevarate acel editorial... Steaua a sunat trezirea fotbalului romanesc poate fi un titlu care ar sta bine pe orice revista de sport nu numai din tara ci si din strainatate...

 

Rezultatele avute de Steaua si in anii ei de glorie nu fac decat sa puna temelie unui fapt placut: Contam in Europa in continuare...

 

GG isi are meritul lui, pentru ce a facut, de cand a preluat Steaua, tot respectul. Se vede ca e un om rabdator totusi. Altfel se grabea sa vanda un jucator ca Radoi pe cele 5 milioane promise de diverse cluburi. Era o pierdere mult prea mare. Radoi poate trage dupa el alti 3-4 jucatori pe sume bune.

 

MM a facut niste transferuri BUNE si se vede ca are ochi. Pacat ca a avut odata si pumni... Lumea a uitat sau nu... nu stiu ce trebuie facut in situatia lui dar celelalte fapte ale sale incet incet acopera din acea atitudine pe care sunt sigur ca si-o regreta.