Eu unul spun ca si da si nu.Da,pentru ca era nevoie ca înaintea unui meci oficial în Cupa UEFA,jucatorii nou veniti(Lovin,Baciu si chiar Ciocoiu sa ia pulsul unei echipe straine fie ea si de serie B.Da,pentru a mai iesi putin din atmosfera încarcata de tot felul de critici mai mult sau mai putin justificate,de imputari,de nervi,de încordare,etc.Da si pentru faptul ca Zenga a avut posibilitatea sa mai ia o gura din aerul în care s-a nascut si sa calce pamântul natal,etc,asta însemnând ca s-a fortificat.Si asa mai departe.Nu,pentru rezultat si pentru jocul slab facut,desi e clar pentru toata lumea ca majoritatea meciurilor amicale,mai ales a celor de prezentare a loturilor,asa cum a fost cazul Cataniei,se termina la egalitate.Ca urmare bineînteles a unei întelegeri prealabile.Pentru NU nu mai are rost sa comentez pentru ca vreau sa mentin un tonus pozitiv comentariului.Sa speram ca pentru jucatori cât si pentru antrenori a fost un test util înaintea confruntarii din 16.09.04 cu CSKA Sofia.Si pentru ca am amintit de aceasta profit sa le urez succes si sa-i încurajez : Haide Steaua !
