FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai bun manager in activitate

«12»
Ronnie02.05.2011 13:18

In fotbalul mare manager inseamna si antrenor. Cu siguranta la Barcelona nu sunt luate decizii peste capul lui Guardiola. La fel si cu Mourinho. Daca este sa o luam strict dupa definitie cred ca singurii manageri adevarati sunt Wenger si Ferguson.

 

@INM

 

Ancelotti mi se pare un antrenor limitat care nu are decat acel 4-1-2-1-2 clasic care-l forta si la Milan si-l forteaza si acum la Chelsea. E o tactica buna, fara indoiala, dar cand jocul nu merge nu prea gasesti solutii.

I.N.Money02.05.2011 15:20

@Ronnie

 

Da, are bubele lui, insa cred ca Chelsea face o greseala mare daca se desparte de el la vara.

Oricum a obtinut maxim de rezultate cu minim de investitii in Italia. Nu mai imi amintesc daca cu el sau cu Malesani a luat Parma, Cupa UEFA in 99.

Maye02.05.2011 15:28

Malesani, cu echipa aia fenomenala a Parmei.

Ronnie02.05.2011 15:29

Cu Malesani a fost din cate vad pe wikipedia. Nici eu nu stiam.

RedScorpyON02.05.2011 16:42

MM Stoica! Rusine sa va fie ca nu l-ati pus :))

 

ON: Sir Alex,desi sunt simpatizez cu aproape toti adversarii traditionali ai lui Man United.

«12»