Comitetul de urgenta al Ligii Profesioniste de Fotbal a decis in unanimitate,in baza articolului 44.1 din ROAF,sa amane startul returului Diviziei A.
Consider ca masura luata este justificata,chiar daca echipei noastre o sa-i incurce putin socotelile.In primul rand pentru ca inainte de meciul cu Betis ar fi jucat un meci oficial chiar pe "propriul" stadion.In al doilea rand pentru ca de acum vom avea cate doua jocuri pe saptamana.Cel putin cat vom fi in UEFA.Si dorim sa fim.Va fi foarte greu.Astfel :
joi 9 martie : Steaua - Betis
duminica 12 martie : National - Steaua
joi 16 martie : Betis - Steaua
duminica 19 martie : Steaua - Poli Timisoara
Sa nu uitam ca dupa alte 3 etape vom juca cel mai important joc din retur,impotriva lui Dinamo,chiar in Groapa.
Vrem sa invingem peste tot !
Sa ne ajute Dumnezeu !
