FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelisti, la sprit cu sefii

«12»
Bogdan4Steaua22.02.2006 14:32

Nu trebuie sa luam in seama exagerarile presei. Daca toata treaba s-ar fi petrecut in noaptea de dinaintea meciului, situatia ar fi fost alta. Nu este exclus ca jucatorii sa fi avut liber in acea zi. Trebuie sa intelegem ca sunt si ei oameni, nu roboti. Important este sa nu devina un obicei si ma indoiesc de acest lucru.

Motanu D22.02.2006 14:36
Pare foarte plina cafeneaua pentru ora 4:30 dimineata..ciudat...

Mai ciudat e ca presa nu stie sa editeze corect fotografiile. E clar ca e un fals. Si inca unul cam grosolan!

cosz22.02.2006 14:51

ma da eu stiam ca ziaru asta averea se ocupa cu altceva nu cu barfe si susane de astea ,dar de ce nu face roamnu pt bani. :Oricum hai sa o luam si pe partea ceallata daca ar fi baut baietii ce care dintre voi nu a baut intr-o seara s-a facut manga si a 2 zi s-a dus la servici. :wink: oricum la noi nu a ma ifost scandal de mult asa ca ne urmaresc toti sa calcam stramb si daca nu calcam gasesc ei ceva

HAI Steaua!

strezahuzum22.02.2006 15:11

:D:D Ha, ha, ha ... cam atat ar merita drept raspuns topicul asta. Trecand peste faptul ca este vorba de un articolas dintr-un ziar de scandal, ar fi cateva mici observatii de facut :

 

Cativa jucatori ai Stelei au fost prezenti cu o zi inainte de plecarea in Olanda,

Care jucatori ? Daca aveti fotografii, dati nume, oricum vor fi recunoscuti - oare ne temem de procese pentru calomnie ??

 

La party au aparut fete necunocute, care nu erau prietenele sau iubitele jucatorilor.

Serios ? Poate si-au facut prietene noi ... mai stii ? In caz ca nu v-ati prins inca, dragi jurnalisti, exista probabil vreo 10 milioane de femei in Romania care nu sunt prietene sau sotii de fotbalisti - deci sanse mari ca acestia sa le intalneasca - scandalos, nu-i asa ?

 

 

Specialistii in nutritie afirma ca o mare parte a efectului cantonamentului din Cipru, din care Steaua tocmai se intorsese, si-a pierdut efectul asupra jucatorilor petrecareti.

In primul rand, cine sunt acesti "specialisti" in nutritie ? Ne dati si un nume va rugam ? Cum au devenit "specialisti" ? Plus ca mi se pare cam ciudat ca parerea lor e chiar atat de importanta - parca exista ceva numit medicina sportiva, ramura care produce oameni MULT mai in masura sa dea verdicte asupra formei unor sportivi decat .... "specialistii in nutritie" anonimi.

 

In concluzie ... lasati-o balta cu articolasele voastre de 3 lei vechi .... nu va crede nimeni oricum.

nemilosul22.02.2006 15:30
Uita-ti-va si voi ce mizerii scoate presa pentru o portie de salam... mai rau e ca unii mai slabi cu capatana halesc prostii dastea. Si mai grav e ca unii (stelisti, nu am nici un dubiu, mdaaa) le pun aici pe site. Ca orice om jucatorii au si ei dreptul la discoteca. De la discoteca la tequila si wiskane e cale lunga. Auzi erau cu fete necunoscute... care s-a gandit sa "sponsorizeze" articolul asta ii doresc ce o sa le doresc si dinamuistilor maine seara pe stadion. O mare m**e.

Doamnee cand citesc ce articol puieril au scris saraciile astea de la averea sau ce moloz or fi ei.. Asta e articol? Uitati-va cat de penibil suna: "Specialistii in nutritie afirma ca o mare parte a efectului cantonamentului din Cipru"

Inainte sa mai deschideti topicuri care jignesc jucatorii ehipei si implicit culorile clubului.. mai ganditi-va!

bai frate erau aia jucatorii Stelei???asta e un site in care se discuta dsp Steaua....

te-ai gandit pt 1 sec ca poate are dreptate ziarul??

oricum ii doare in .... pe fotbalisti de ce scriem noi aici asa ca nu influenteaza cu nimic jocul formatiei forumul asta

am facut topicul asta pt a discuta daca e adevarat sau nu ce au scris aia in ziar....

iar daca e adevarat ce ar tb facut....

fii sigur ca daca era un articol neinsotit de poze care incepea cu "din sursa sigura" nu il postam aici

ar fi bine sa nu ne mai jignim.....io cred ca am vb destul de civilizat cu tine...puteai si tu sa te referi strict la articol ca ceilalti dar ce sa facem tu tb sa fii mai "capatanos"...

apa_plata22.02.2006 18:00

daca nu exagereaza cu alcoolu si cu programul de somn pot sa se duca unde vor. Hamutovski era mult mai rau decat astia 3 (nu o data l-am gasit m-am intalnit la stopuri cu el la ore gen 5.30-6 dim cand nu cred ca era programat antrenament, si in diverse locuri ale capitalei) si aliuta in perioada buna se pregatea la petreceri penthhouse :D

danciu1923.02.2006 03:23

A innebunit lumea,m-am saturat de ziaristii astia de kkt care se cred sfinti,numai scandaluri au in cap(nu ma refer special la cazul asta).Niste FRUSTRATIIIIIIIIIIIIIII!

FORZA Steaua!

IONUTZ-CIPRIAN23.02.2006 09:12

:evil: >>>Vor si ei sa scrie ceva care ar produce scandal sa-si faca si ei publicitate,revista "averea" parca inainte se ocupa cu totul altceva,acum vad ca a devenit o revista de scandal,si ca sa-si creasca audienta trebuie sa caute ceva senzational,nu le port pica celor trei ca au fost si s-au distrat,sunt si ei oameni,fiecare a facut asa ceva de mai multe ori si apoi s-a dus la munca sau la scoala..!!>>> :twisted:

victor23.02.2006 10:23

- dupa cantonamentul din cipru jucatorii au primit doua zile libere. la fel si in ziua dinaintea plecarii in olanda.

- s-a plecat la mierlo cu o saptamana inainte de meciul cu hereenven si acolo s-a stat numai in cantonament.

- petrecand mult timp in cantonamente, si Olaroiu e adeptiul acestora, e posibil ca in zilele libere, destul de putine, jucatorii sa mai si petreaca. asa se intampla in toata lumea. sunt tineri, cunoscuti, au bani si nu se pregatesc de calugarie.

- atat timp cat nu se fac excese repetate, mai ales inaintea unor meciuri, nu cred ca trebuie sa ne ingrijoram!

- oricum cine face excese de sabia razboinicului luminii va pieri, caci Gigi nu uita si nu iarta astfel de abateri (vezi si cazul lui rica).

sorin_77723.02.2006 11:20
- oricum cine face excese de sabia razboinicului luminii va pieri, caci Gigi nu uita si nu iarta astfel de abateri (vezi si cazul lui rica).

 

cred ca e principalul motiv pe care jucatorii Stelei il iau in seama... :)

«12»