Steaua nu are voie să transfere jucători
Comisia pentru Statutul Jucătorului (CSJ) din cadrul FRF a decis azi sancţionarea grupării Steaua Bucureşti cu neefectuarea de transferuri şi legitimări începînd cu data de 23 decembrie 2005. Clubul Steaua Bucureşti a fost sancţionat şi cu penalitate de 0,25 la sută pe zi, timp de 30 de zile, din suma datorată clubului Petrolul Ploieşti, reprezentând indemnizaţia de transfer a jucătorului Cornel Cernea. De asemenea, Steaua a fost sancţionată cu neprogramarea la jocuri din campionatul naţional Divizia A începând de la data de 7 ianuarie 2006
gsp
