FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

UEFA's TEAM OF THE YEAR 2010

David11.12.2010 10:01

toty2010Header.jpg

Dupa cum ne-a obisnuit an de an,UEFA organizeaza si la incheierea acestui 2010 bogat din punct de vedere fotbalistic o selectie a celor mai buni jucatori ai momentului.

Criza financiara si-a facut simtita prezenta si in fotbal,acest lucru observandu-se printr-o temperare a investitiilor acestui Mercato,cea mai mare achizitie fiind facuta de echipa momentului,FC Barcelona.David Villa a fost transferat de la Valencia CF,chiar inainte de Campionatul Mondial din Africa de Sud.Marea rivala din Primera,Real Madrid,odata cu venirea mult mai calculatului Jose Mourinho,acest sahist al fotbalului, a facut pentru prima data in ultimii ani transferuri gandite si calitative.Astfel,la echipa au venit jucatori de perspectiva,jucatori cu un pedigree de vedeta mai putin pronuntat,insa care au ajutat mult jocul echipei.

Revenind la echipa momentului,FC Barcelona joaca de 2 ani incoace nici mai mult nici mai putin decat cel mai bun fotbal din istoria sportului rege.Nu exista strategie,nu exista leac,nu exista nici un mod prin care o echipa normala sa le stea in cale.Real Madrid,una dintre cele mai bune echipe din lume la momentul actual a simtit-o pe pielea ei.

Pana si WC 2010 a fost castigata de Spania "pe spatele Barcelonei" care a avut cei mai multi jucatori la nationala si al carei stil de joc,Tiki-Taka a naucit orice adversar.

A fost un mondial unde plictisitorul alterna cu frumosul,existand 4 echipe

frumoase:Olanda,Brazilia,Germania si detinatoarea trofeului bineinteles.

Acum,haideti sa alegem fiecare lotul anului 2010.

 

 

 

Portar:Casillas,Julio Cesar,David De Gea,Maarten Stekelenburg,Eduardo;

Fundas dreapta:Maicon,Sergio Ramos,Phillip Lahm,Barnislav Ivanovic,Gergory van der Wiel;

Fundasi centrali(doua alegeri):Gerard Pique,Carles Puyol,Walter Samuel,David Luiz,Leonardo Bonucci,Brende Hangeland,Diego Lugano,Souleymane Diawara,Douglas;

Fundas stanga:Fabio Conetrao,Giovvani van Brockhorst,Ashley Cole,John Arne Riise,Michel Bastos;

Mijlocas dreapta:Arjen Robben,Cristiano Ronaldo,Javier Zanetti,Adam Jhonson,Dirk Kuyt;

Mijlocas central:Bastian Schweinsteiger,Mark van Bommel,Xavi Hernandez,Sami Khedira,Esteban Cambiasso;

Mijlocas ofensif:Wesley Sneijder,Mesut Ozil,Cesc Fabregas,Thomas Muller,Keisuke Honda;

Mijlocas stanga:Andres Iniesta,Florent Malouda,Antonio Cassano,Angel Di Maria,Gareth Bale;

Atacanti:Lionel Messi,Diego Forlan,David Villa,Diego Milito,Luis Suarez,Didier Drogba,Gonzalo Higuain,Samuel Eto'o,Romelu Lukaku,Carlos Tevez;

Antrenor:Jose Mourinho,Vicente del Bosque,Quiqe Sanchez Flores,Bert Mark Marwijk,Louis Van Gaal;

 

 

Alegerea mea:

69701101.png

 

 

 

 

 

Rezultatele celorlalti ani:

toty2009.jpg

945187_w2.jpg

toty2008.jpg

793940_w2.jpg

toty2007.jpg

781591_w2.jpg

toty2006.jpg

781556_w2.jpg

toty2005.jpg

781588_w2.jpg

toty2004.jpg

781586_w2.jpg

toty2003.jpg

781585_w2.jpg

toty2002.jpg

781584_w2.jpg

toty2001.jpg

781550_w2.jpg

MoWeed11.12.2010 10:13

Casilias - Maicon, Pique, Puyol, Cole - Iniesta, Xavi, Robben, Snijder - Messi, Villa

A: Mourinho

pcsbb11.12.2010 10:38

Casillas - Lahm, Puyol, Pique, Bastos - Robben, Sweinsteiger, Sneijder, Iniesta - Mesii, Villa.

Antrenor - Mourinho

Au fost puse aiurea posturile Xavi a fost pus mijlocas central defensiv, nu puteam sa-l dau la o parte pe Bastian, dar sigur astia ar fi primii 12. :D

Ronnie11.12.2010 11:39

Echipa votata de mine:

aaa.jpg

 

Daniel-Ionut11.12.2010 11:41

Echipa mea arata cam asa:

cccykn.jpg

Astristul11.12.2010 13:27

UEFA's TEAM OF THE YEAR 2010 in viziunea mea! :)

 

uefa2010.png

andrey_ptm_steaua11.12.2010 14:25

Cam astia ar fi :

 

Casillas - Maicon - Pique - Lucio - Ashley Cole - Xavi - Ronaldo - Bale - Sneijder - Messi - Villa Mourinho

Ronnie11.12.2010 17:25

In 2002 Chivu a fost in echipa anului sau vad eu rau?

Daniel-Ionut11.12.2010 17:26
In 2002 Chivu a fost in echipa anului sau vad eu rau?

 

Da, in 2002 Chivu, si in 2001 Contra :rolleyes:

Alex88pl11.12.2010 19:51

si Banel in 2011

red&blue_boy11.12.2010 20:56

Casillas - Sergio Ramos,Gerard Pique,David Luiz,Fabio Coentrao - C.Ronaldo,Xavi,Sneijder,Di Maria - Messi,Luis Suarez . Antr. Del Bosque .

laur_2312.12.2010 09:33

Acesta este team-ul votat de mine pe site-ul UEFA:Cassillas©-Maicon, Pique, Lucio, A.Cole-Robben, Xavi, Ozil, Iniesta-Messi, Milito. Coach:Mourinho

 

 

http://www.UEFA.com/community/teamoftheyear/index.html

 

 

 

BAF-kimi12.12.2010 11:05

Ce bine arata echipa din 2003 sau cea din 2002. :)

 

2010

31646805.jpg

David12.12.2010 13:34
Ce bine arata echipa din 2003 sau cea din 2002. :)

Puyol,Roberto Carlos,Seedorf,Zidane,Henry,Ronaldo.Superb.

blindica12.12.2010 14:16

UEFA's Team of the year 2010 - viziunea mea.

 

 

UEFA_Echipa_anului2010.JPG

 

Cred ca ar sterge pe jos cu orice echipa.

Maye12.12.2010 21:51

Maye - Maye, Maye, Maye, Maye - Maye, Maye, Maye, Maye - Maye, Maye

Astristul12.12.2010 21:53

Bine, bine, si antrenorul? Cumva tot Maye? :D

Maye12.12.2010 22:10

Astristul la patrat pentru punctualitate si consecventa.

 

Felicitari pentru castigarea Cupei Satelor alaturi de acesti minunati jucatori.

 

Si acum vorbind despre alte baliverne :

echipa_2010.JPG

Daniel-Ionut12.12.2010 22:10
Maye - Maye, Maye, Maye, Maye - Maye, Maye, Maye, Maye - Maye, Maye

 

Astia ce sunt, frati, clan :hmmm:

N-am auzit de ei :no:

*Alecs*23.12.2010 00:16

Fiind topul organizat de UEFA am votat jucatori de la cele 2 castigatoare si 2 finaliste din UCL si UEL. Doar pe partea stanga nu erau jucatori de la cele 4 formatii si am fost nevoit sa aleg dupa performantele de la Mondial.

 

team2010.jpg

butcher_6927.12.2010 19:34

Asa vad echipa anului 2010:Casillas-Lahm,Pique,Puyol,A.Cole-C.Ronaldo,Xavi,Sneijder,Iniesta-Messi,D.Villa...Antrenor-V.del Bosque.

AG27.12.2010 21:11

s-a tampit lumea.. unde e Banel din echipa?!