Turneele de pregatire din cipru sau alte tari in care campiona merge ii prind si nu ii prind bine. De-a lungul anilor cantonamentele au fost din ce in ce mai diversificate si efectuate prin diferite tari.
oare don' Jiji din pipera la cati bani are (a mai bagat un tun de 16 mil E) nu are posibilitatea sa faca o baza sportiva in Romania unde echipa noastra sa se antreneze in liniste fara ca alte echipe gen Dinamo sau Rapid sa ii deranjeze? Credeti ca acest sistem de pregatire prinde mai bine daca se efectueaza in italia , cipru, congo sau eu stiu ce alte tari?. O sa spuneti....."pai da dar joaca meciuri amicale acolo ca vin mai multe echipe" Ce echipe frate? F.C Darama Malu? Avantu Busteni? Ce ma intereseaza pe mine ca a dat Cristea 2 goluri acolo cand el in campionat ne tortureaza cu nesimtirea lui fara limite?. O echipa europeana are propria baza unde isi desfasoara antrenamente , meciuri de pregatire etc. Inca nu gandim european..parerea mea.
