"L-AU OMORAT A DOUA OARA"
Familia basistului Teo Peter a aflat cu stupoare de decizia Tribunalului Martial american: "L-au omorat pentru a doua oara acum, la mai bine de un an de la decesul propriu-zis", declara aseara Dorin Peter, fratele lui Teo Peter. El spune ca familia Peter nu are inca nici o posibilitate de a combate hotararea americanilor. "Nu am avut dreptul sa ne constituim parte in proces. O sa ne interesam sa vedem ce putem face, dar tinand cont de faptul ca este vorba de Curtea Martiala… e greu de crezut ca mai putem schimba ceva. Peste tot ne lovim de imunitatea militarului american".
Dorin Peter il considera ca vinovat principal pe procurorul acuzarii care a creat bresa necesara apararii militarului american. "Nu este normal ca nimeni dintre cei prezenti la fata locului, in momentul sau imediat dupa accident, sa nu fie chemat ca martor in proces", mai spune Dorin Peter.
fragment preluat din jurnalul national
este incredibil ceea ce a facut justitia americana! inchipuiti-va ce s-ar fi intamplat daca am fi comis noi accidentul in usa! RUSINE USA!
Fata din vis
Imi amintesc de tine, stateai in fata mea,
A fost de-ajuns o privire ce n-o pot, n-o pot uita.
Cu bratele-am⮤oua, incerc sa te regasesc,
Sa fim din nou impreuna, e tot ce pot, sa imi doresc.
Cu g⮤ul pret de o clipa sa te-nteleg as fi vrut,
As fi ramas cu tine, ca am sa te pierd n-as fi crezut.
R: Daca vrei, daca vrei,
Voi fi cu tine, daca vrei,
Voi fi l⮧a tine.
Afara numai v⮴ul, gonind prin noapte spunea,
Sa las in urma timpul, ce mult prea iute alerga.
Privesc la trenul care, fugea nepasator,
Caldura soaptei tale, ce-avea sa piara p⮡-n zori.
Pornesc la drum prin noapte, in noaptea-n care ti-am zis,
Ca numai tu dintre toate, doar tu esti fata din vis.
