De cand urmaresc fenomenul numit fotbal,am avut cateodata parte de multe faze care mi-au provocat rasul,dar urmatoarea cred ca nu are egal in lumea soccer-ului modern:sîmbãtã era minutul 67 al meciului cu Dundee United (3-3), Celtic tocmai fãcuse 3-1 și managerul Gordon Strachan se gîndea cã, pentru a avea liniște în final, cel mai potrivit ar fi sã-l introducã pe Roy Keane (foto). Cînd s-a întors însã spre banca de rezerve, ia-l pe mijlocașul irlandez de unde nu-i. Pînã ce secundul a dat de el, la toaletã, pe teren s-a fãcut 3-3. "Diareea care l-a lovit pe Keane ne-a costat practic douã puncte. Dacã-l puteam folosi, am fi reușit sigur sã menținem avantajul", a povestit Strachan cotidianului "The Sun"
Si marii jucatori pot avea "accidente" nu? :lol:
