Salut. As vrea sa-mi fac si eu un steag misto. Va rog sa-mi spuneti, cine stie, de unde imi pot lua material in primul rand si vopseluri. Am incercat in Mr Bricolaj si in Hornbach, fara niciun succes. Multumesc. Forza Steaua!
Salut. As vrea sa-mi fac si eu un steag misto. Va rog sa-mi spuneti, cine stie, de unde imi pot lua material in primul rand si vopseluri. Am incercat in Mr Bricolaj si in Hornbach, fara niciun succes. Multumesc. Forza Steaua!
material ieftin gasesti in europa, in sam expo mai exact. materialul se numeste captuseala si costa in jur de 1,1-1,5 ron metrul(latimea de 1,5m)
vopsea gasesti oriunde. poti vopsi si cu vopsea de metal/lemn combinata cu diluant sau cu pigmenti care se dilueaza cu apa.
material ieftin gasesti in europa, in sam expo mai exact. materialul se numeste captuseala si costa in jur de 1,1-1,5 ron metrul(latimea de 1,5m)vopsea gasesti oriunde. poti vopsi si cu vopsea de metal/lemn combinata cu diluant sau cu pigmenti care se dilueaza cu apa.
Merci frumos. O sa incerc. Dar asta cu vopseaua de orice tip esti sigur ca functioneaza? Adica nu se ingroasa excesiv? As vrea sa fac un model mai misto, nu ceva simplu, banal. Am un prieten care deseneaza foarte misto.
nu are treaba vopseaua, doar sa o diluezi atat cat trebuie: sa nu fie prea groasa, dar nici prea diluata ca sa se imprastie pe panza. pentru desene mai complicate ti-as recomanda pigmentii(de la dufa in special). sunt culorile mai misto si poti lucra mai in detaliu.
Pigmentii sunt un fel de colorant pentru lavabil. Se dilueaza cu apa. Dar daca le faci cu pigmenti ai grija la vremea de afara. Daca e vreme umeda, ploioasa se usuca foarte greu.
Pigmentii sunt un fel de colorant pentru lavabil. Se dilueaza cu apa. Dar daca le faci cu pigmenti ai grija la vremea de afara. Daca e vreme umeda, ploioasa se usuca foarte greu.
Merci mult pt sfaturi. O sa incerc sa fac ceva misto. Ne vedem la meciul cu Napoli. Bafta.
Ne vedem la meciul cu Napoli.
Sau nu ![]()