Nu stiu daca s-a mai discutat acest subiect dar acum cu siguranta a revenit in actualitate. Dupa ce Mirel a declarat ca va face primul pas spre impacare, selectionerul Victor Piturca a declarat: "Formidabil cã eu i-aș fi dat drumul, iar acest lucru este foarte grav. Apoi au urmat și alte declarații care nu trebuiau sã existe. Acum, vezi Doamne, parcã ne-ar fi fãcut un favor cã va face el primul pas. Ce sã facã primul pas?".
Intrebarea mea este: Credeti ca Mirel Radoi ar trebui sa mai joace pentru echipa nationala in aceste conditii?
Raspunsul meu este acela ca Mirel n-ar mai trebui sa evolueze pentru echipa nationala atata timp cat selectioner va fi Piturca. N-am mai vazut atata rautate la in om cum am vazut la Piturca. Deocamdata ma opresc aici cu comentariile, voi reveni pe parcurs in functie de opiniile exprimate de ceilalti.
