FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Campionatul Mondial 2006

Adi25.01.2006 12:17

Se apropie Marea competitie si cred ca ar fi bine ca stelistii sa isi dea cu parerea despre aceasta editie a Mondialelor. In plus va provoc sa votati echipa care va castiga cupa, in opinia voastra.

 

 

Eu, cel putin, sunt sigur ca noua campioana mondiala va din EUROPA. La fel de sigur sunt ca Italia este cea mai puternica echipa a Europei, asta dupa ce am vazut Olanda Italia 1 3 :wink:. Votul meu: ITALIA!!!!

Forza azzuri

FANATIK RED-BLUE25.01.2006 13:24

Brazilia! E o echipa forte buna. Mai ales il au pe Ronaldinio care a castigat BALONUL DE AUR!

Allen25.01.2006 13:51

Cred ca nu era nevoie de atatea optiuni la poll.

2 ajungeau: Brazilia si restul! :D

Virgil25.01.2006 14:20

Merg pe Olanda.Daca si Piti si Nashu se tem de Olanda,inseamna ca e o echipa foarte buna.

Stiu ca brazilienii au superjucatori,dar sper ca de asta data,dupa doua finale ratate,sa-si adjudece si batavii titlul suprem.Ce sa fac ? Sunt sentimental. :)

radoi8625.01.2006 14:22
Cred ca nu era nevoie de atatea optiuni la poll.

2 ajungeau: Brazilia si restul!  :D

 

La ce jucatori au, Brazilia ar putea prezenta 4 echipe la Mondiale care ar termina pe primele 4 locuri in fata oricarei echipe din lume! Asta e clar...

alex ripper25.01.2006 14:58
Spania! Cu echipe ca Barcelona sau Real Madrid sigur Spania!

 

degeaba au echipe mari,ca jucatorii de baza ai echipelor nu sunt sunt spanioli...sunt brazilieni,englezi,francezi,argentinieni...

Ultras_Fever25.01.2006 17:57

Pe mine m-au fascinat argentinieni din totdeauna...asa ca anul asta voi fi fanul lor, cu toate csunt echipe mult mai bine cotate!!

I.N.Money26.01.2006 14:00

Eu merg pe mana tarii gazda.Desi nu pornesc cu sanse prea mari,eu zic ca Germania are prima sansa si nu din pricna ca sunt tara organizatoare,ci din cauza faptului ca toti cunoastem acel proverb fotbalistic in legatura cu nemti.Plus ar fi pacat sa incepem sa ne plictisim de fotbal,cum ne-am plictisit de formula 1 si de tenis,deoarece exista acelasi castigator.

dbd28.01.2006 21:58

foarte greu de presupus ... eu as vrea Italia ... dar e posibil sa ia Spania... :?

I.N.Money29.01.2006 16:13

Nu prea pare Spania echipa capabila sa castige.Mereu cand sunt considerati favoriti o fac de oaie.Poftim exemplul la ultimul campionat European,cand nu au depasit faza grupelor.

bostina2329.01.2006 17:21

Merg pe mana Braziliei :wink: nu prea vad ce echipa poate sa le stea in cale

I.N.Money29.01.2006 17:31

In mod logic Brazilia castiga.Insa azi m-am uitat la finala Australian Open,iar invingator a fost acelasi Federer,asa ca nu pot sa zic ca m-a incantat cu ceva acest turneu,sper sa nu se ajunga si la fotbal la fel.

Recoba29.01.2006 17:34

pentru mine ramane Anglia o certa favorita de ce? chiar daca are un antrenor putin mai cretin :lol: :lol: au una din cele mai in forma echipe la momentul de fata au cea mai tare linie de mijloc dupa brazilia si toti sunt in forma lampard joe cole Beckham si gerarrd care rup norma :lol: si rezerve care oricand pot sa inlocuiasca titularii un wright phillips hargreaves destui si au o aparare puternica oricum brazilia e certa favorita dar singura care ii poate tine piept e Anglia :)

Adi29.01.2006 18:27

Atata timp cat Anglia va fi condusa de Erikson, Anglia nu va putea emite pretentii la un titlu mondial sau european. Anglia are o echipa foarte buna, dar care nu poate face performante jucand asa cum vrea Sven. Angliei i s-ar potrivi un antrenor gen Protasov, care sa imprime viteza, fantezie, libertate, incredere. Pana atunci ce folos de Rooney, Owen, Beckham, Gerrard, Cole, Lampard, Terry, Ferdinand, Ashley Cole daca pe banca sta un antrenor ca Iordanescu al nostru. Metodele lor de antrenorat dau roade prin Emirate sau cu echipe din urna 5,6 valorica. si chiar si atunci se mai intampla surprize :lol:.

 

Pana se vor schimba timpurile si pana va ajunge Oleg ca carma Angliei, Romania tot va bate Anglia pe unde o va prinde. Pacat ca nu o mai prindem pe nicaieri :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

redandblue29.01.2006 18:30

Personal mi-as dori ca Argentina sa ia CM...Brazilia are destule cupe...sa mai lase si pe altii...

FANATIK RED-BLUE29.01.2006 19:10

Brazilia poate sa aiba si 1.001 de cupe... Tot ea ar trebui sa gastige!