In general nu prea sunt de acord cu multe ce se scriu in presa,dar acum ce sa spun,ca e Tanase de capitan,lider la Steaua?...
Puteau sa spuna si altfel faptul ca Tanase nu merita banderola de capitan a Stelei. E adevarat ca nu este un lider in vestiarul Stelei dar nici nu vad vreun jucator la ora actuala care ar putea fi liderul celorlalti. Inainte ii aveam pe Radoi si pe Ghionea. Acum din pacate nu mai exista niciun jucator lider deoarece au plecat toti, a mai ramas doar Banel , care la fel ca si Tanase nu are putere de convingere in vestiar si se vede ca nu este un lider.
Eu i-as da banderola lui Galamaz , insa e prea nou pentru Steaua. Este grea decizie acordarea banderolei de capitan la Steaua. Dar pe langa asta, eu n-o sa accept niciodata ca un jucator stelist sa fie jignit si n-o sa trec asa ceva cu vederea. Este degradant pentru un suporter sa isi puna, macar, problema, ca acele jigniri ar avea si o baza reala. Jignirile sunt inacceptabile. Accept sa discutam negativ despre un jucator, dar nu accept sa fie jignit.