Si totusi aberatia este pe cale de a se impplinii:
conform GSP:
"Yorke propus Stelei
Fostul atacant al lui Manchester United, Dwight Yorke (34 de ani), a fost propus de impresarul Marcel Popescu și clubului din Ghencea. În prezent vîrful evolueazã la FC Sydney cu care terminã sezonul în luna martie.
Internaționalul din Trinidad Tobago ar putea juca din martie pînã în mai în Ghencea, roș-albaștrii urmînd sã aibã și opțiune de cumpãrare. Totul depinde de rezultatele "dublei" cu Heerenveen (15 - 29 februarie) din Cupa UEFA și de strategia lui Oli. "Despre situația lui Yorke știu toate cluburile mari din România. El ar fi dispus sã joace în Divizia A. O decizie finalã se va lua la sfîrșitul lunii februarie", a spus impresarul Marcel Popescu, care are legãturi în fotbalul australian. 23 ianuarie 2006"
Sper sa nu inghita GG acum galusca...