FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cum sa fac un steag?

stefanutz1117.08.2010 08:04

Cum pot face un steag cu un bat??

Etapele le stiu...insa am niste intrebari:

1.Am voie la tribuna I sau II sau chiar 0 cu steaguri uriase(6m/7,5m)?

2.Unde pot gasi un magazin de panza bun?

3.Ce fel de vopsea trebuie sa folosesc?

4.Care este dimensiunea maxima admisa a batului?(pe Ghencea nu in deplasare)

forzateaua:steag_cruce_invers::steagcruce:

razvan2817.08.2010 08:18

Din cate stiu unde zici tu ai voie.

Panza cred ca poti gasi la Obor sau la vreun magazin/fabrica de confectii.

Folosesti vopsea daia la spray

16 MM parca...

stefanutz1117.08.2010 08:20

imi poti recomanda un magazin de unde sa iau acea vopsea la spray(de preferat prin cartieru Ghencea sau 13 sept sau drumu taberei)...si teava tre sa fie din plastic nu?

Bogdan17.08.2010 08:43

Deci, steagurile mari sunt foarte greu de fluturat. Cel mai bun steag este 2m/2m 3m/3m

Panza folosita se numeste CAPTUSALA si cel mai ieftin o gasesti la sul de 100 m in europa.

Vopsea depinde de ce vrei sa faci. Folosesti vopsea normala (email) sub diferite culori. Diluata.

Tevile sunt de 16 MM diametru. Daca clubul este mai intelegator... te lasa si cu cele de 32 MM

razvan2817.08.2010 08:43

Da din plastic...nu stiu unde poti sa gasesti dar in general la orice dasta de vopseluri.Incearca la Piata Moghioros sau la Prosper daca zici ca esti din zona

stefanutz1117.08.2010 08:45

ok stau chiar langa prosper o sa dau o fuga mai incolo...

RedScorpyON18.08.2010 17:49

Si cand o sa-l fluturi tu la t2,t1 sau t0 fara sa iti strige taranii ca nu vad meciul de el,iti dau si o bere eu ca bonus :)

TURKU18.08.2010 18:01

sunt si prin peluza cetatenii cu replica:ba da ma steagul jos ca nu vad meciul:))

Scorpionul Rosu de mai sus are dreptate :beer2::punk:

 

The Game18.08.2010 20:02

Daca intr-adevar vrei sa faci o treaba cu steagul si sa eviti comentariile cetatenilor din jur(avand in vedere ca vrei sa te duci la una din tribune) iti recomand sa te duci jos,langa gard.Acolo nu cred ca vei avea probleme pe tema asta.

 

Multa bafta!

RaMs3s20.08.2010 23:12
1.Am voie la tribuna I sau II sau chiar 0 cu steaguri uriase(6m/7,5m)?

 

6 M / 7,5 M ?

 

Superman , tu esti ? :worthy:

 

 

Oana Costache27.04.2017 12:31

Poate sa imi spuna si mie cineva de unde sa cumpar sau din ce sa imi confectionez un bate de 4m ???