FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Wattens 3-0 (2-0)

Virgil11.07.2010 16:44

Marti, 13 iulie 2010, incepand de la ora 18:30, ros-albastrii vor disputa un ultim meci inainte de venirea in tara:

 

Steaua - Wattens

 

Deoarece Zamalek Cairo nu a putut onora prezenta la aceasta partida, Wattens, echipa din Liga a treia austriaca, a acceptat oferta Stelei de a-i fi partenera de joc. Rusinica pentru Zamalek!

 

Steaua, care a rulat aproape intregul lot de jucatori aflat la dispozitia lui Victor Piturca, se pare ca va avea un meci care nu-i va pune probleme. Asa incat ne asteptam la a sasea victorie din 6 meciuri.

 

Avem o echipa noua in care ne punem mari sperante in campionatul care urmeaza. Asteptam cu interes si meciurile din cupele europene. FORZA Steaua!

TURKU11.07.2010 17:16

Castigam si meciul asta vai ce STADION au si noi nici macar UNUL asa de MARE:((( asta e suntem la anii-lumina distanta de Fotbalul din Occident :wall: :wall:

Daniel-Ionut11.07.2010 19:33
Castigam si meciul asta vai ce STADION au si noi nici macar UNUL asa de MARE:((( asta e suntem la anii-lumina distanta de Fotbalul din Occident :wall::wall:

 

Stadion de 74.000 de locuri iti trebuie tie :huh::blink:

Roby9111.07.2010 20:39

Nici pe asta nu-l vedem nicaieri ?

 

Daca nu va fi televizat tind sa cred ca staff-ul n-a vrut sa se televizeze meciurile din cantonamente.

Alex88pl11.07.2010 22:22

Meciul asta cred ca o sa il pierdem..

Roby9112.07.2010 01:43
Meciul asta cred ca o sa il pierdem..

 

 

De ce tocmai pe asta ?

Eu zic ca facem 6 din 6.

Doar avem un 666 pe banca. :))

eu_jimmy13.07.2010 09:44
Nici pe asta nu-l vedem nicaieri ?

 

Daca nu va fi televizat tind sa cred ca staff-ul n-a vrut sa se televizeze meciurile din cantonamente.

 

Eu cred ca vor sa fim curiosi cum arata noua echipa si sa mergem in numar cat mai mare pe stadion!:D

Forza Steaua!

DA_HOOL13.07.2010 16:22

rog pe cineva sa adauge un link unde se poate vedea meciul,cele prezente pe site nu au meciuri live amicale...daca se poate :)

rezistenta_ultras13.07.2010 16:41

UPDATE Egiptenii de la Zamalek au anunțat că nu pot onora amicalul din această aseară, așa că Steaua va disputa o partidă de pregătire impotriva formației Wattens (Liga a III-a din Austria). Motivele invocate de egipteni au fost "problemele de lot", așa cum se explică pe site-ul oficial al grupării din Ghencea.

 

Steaua 4-1-4-1: Tătărușanu - Emeghara, Abrudan, Geraldo, Latovlevici - Dorel Stoica - Nicoliță, Răduț, Păcurar, Tănase - Stancu

 

Virgil13.07.2010 17:03

Scorul este 2-0 in minutul 23. Goluri, Stancu (min.20) si Nicolita, min 23.

Virgil13.07.2010 17:10

min 31 Tănase combină bine cu Nicoliță, insă lansarea acestuia in adâncime, pentru Stancu, este prea puternică.

 

min 28 Steaua a redus turația motoarelor, după golul doi. Wattens bifează prima ocazie reală la poarta lui Tătărușanu, după un șut care a trecut la o palmă de bară.

 

Virgil13.07.2010 17:22

min 37 Același Păcurar pare să fi luat lecții de la Robben. Mijlocașul ratează din poziție de unu la unu cu portarul advers.

 

min 35 Păcurar, unul dintre cei mai activi jucători ai formației din Ghencea, prinde un șut bun, puțin pe lângă.

 

 

min 40 Steaua se joacă cu ocaziile. Stancu ratează in două rânduri posibilitatea să mărească avantajul, ultima oară după o fază creată de Răduț

 

min 43 De peste 10 minute, trupa lui Pițurcă stă numai in jumătatea adversă și asediază poarta austriecilor. De notat că portarul titular al lui Wattens e student (rezerva acestuia e mecanic, iar la mijloc la mare preț sunt doi alpiniști).

 

min 42 Același Răduț iese la rampă, insă execuția sa este prea pretențioasă. Mijlocașul a preferat un lob de efect, dar mingea a trecut puțin peste.

 

 

min 45 Final de primă repriză. Partida s-a desfășurat, până in acest moment, intr-o singură direcție, roș-albaștrii ratând ale 5-6 ocazii destul de mari, pe lângă cele două goluri inscrise.

Ronnie13.07.2010 17:33
De notat că portarul titular al lui Wattens e student (rezerva acestuia e mecanic, iar la mijloc la mare preț sunt doi alpinisti).

 

Buna echipa...

DA_HOOL13.07.2010 17:40

coduce Steaua cu 2-0 sau mint site-urile?

Virgil13.07.2010 17:41

A inceput repriza a doua.

 

Pițurcă schimbă aproape toată garnitura. Au ieșit Tătărușanu, Emeghara, Abrudan, Alves, Bănel și Tănase, au intrat Stanca, Todorov, Martinovic, Gardoș, Toja și Surdu. Banderola de căpitan al echipei din Ghencea a fost preluată de Surdu.

 

min 50 Aceleași coordonate ca și in prima repriză. Steaua atacă prin intermediul tuturor liniilor, dar apărarea austriecilor rezistă.

DA_HOOL13.07.2010 17:46
:steag_cruce_invers:

snap0320.jpg

Virgil13.07.2010 18:02

min 65 Toja iese la rampă și, după ce driblează un jucător, trimite perfect pentru Surdu, al cărui șut trece pe lângă. De notat că Pițurcă il folosește pe columbian in banda dreaptă.

 

min 60 Alte modificări in primul 11 al Stelei. Au ieșit Păcurar și Răduț, in locul lor intrând Andrei Ionescu și Lazăr.

 

min 54 Răduț semnează o nouă fază spectacol, la capătul căreia șutează bine, insă portarul lui Wattens respinge.

f234567k13.07.2010 18:05

vamos toha. a dat de adversarii cu care face mereu spectacol: Ceahlaul, sheriff, wattens

Virgil13.07.2010 18:09

Surdu inscrie, 3-0. Suntem in minutul 70.

Virgil13.07.2010 18:18

min 76 Bulgarul Angelov debutează la Steaua. L-a inlocuit pe Dorel Stoica.

 

Steaua - Wattens 3-0 (2-0). Furtuna opreste meciul Stelei.

red&blue_boy13.07.2010 18:21

6 victorii din 6 meciuri ! Piti cred ca e incantat ! :happy:

danimarcu13.07.2010 18:28
Steaua - Wattens 3-0 (2-0). Furtuna opreste meciul Stelei.

Sper sa ramanem cu punctele,ar fi o nedreptate sa se rejoace meciul! :D

fsergiu14.07.2010 10:10

La o echipa ca asta de amatori trebuia sa le dam macar 5-6 goluri.Am auzit numai lucruri bune despre echipa si asta cred ca e imbucurator pentru ori ce suporter al Stelei ,dar sper ca Steaua sa mearga tot asa de bine in campionat ca si in amicale. :steag_cruce_invers::steag_sah_mic::steag_cruce_invers: