FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai frumos gol de la Campionatul Mondial

Ronnie07.07.2010 08:43

Propunerile mele:

 

1. Valter Birsa (Statele Unite 2-2 Slovenia, a marcat golul de 0-1, minutul 13)

 

2. Carlos Tevez (Argentina 3-1 Mexic, a marcat golul de 3-0, minutul 52)


Argentina 3-0 Mexico

Simăo | MySpace Video

 

3. Gio Van Bronckhorst (Olanda 3-2 Uruguay, a marcat golul de 1-0, minutul 18)

 

4. Javier Hernandez (Argentina 3-1 Mexic, a marcat golul de 3-1, minutul 71)


Argentina 3-1 Mexico

Simăo | MySpace Video

 

5. Diego Forlan (Uruguay 1-1, a marcat golul de 1-1, minutul 56)

 

6. Diego Forlan (Uruguay 3-0 Africa de Sud, a marcat golul de 1-0, minutul 24)

 

7. Fabio Quagliarella (Slovacia 3-2 Italia, a marcat golul de 3-2, minutul 92)

 

8. Tshabalala (Africa de Sud 1-1 Mexic, a marcat golul de 1-0, minutul 55)

 

9. Maicon (Brazilia 2-1 Corea de Nord, a marcat golul de 1-0, minutul 55)

 

10. Arjen Robben (Slovacia 1-2 Olanda, a marcat golul de 0-1, minutul 18)

 

11. David Villa (Spania 2-0 Honduras, a marcat golul de 1-0, minutul 17)

 

12. Luis Suarez (Uruguay 2-1 Coreea de Sud, a marcat golul de 2-1, minutul 80)

 

13. Luis Fabiano (Brazilia 3-0 Chile, a marcat golul de 2-0, minutul 38)

 

14. Honda (Danemarca 1-3 Japonia, a marcat golul de 0-1, minutul 17)

 

15. Luis Fabiano (Brazilia 3-1 Coasta de Fildes, a marcat golul de 2-0, minutul 50)

 

16. Mesut Ozil (Germania 1-0 Ghana, a marcat golul de 1-0, minutul 60)

Ronnie08.07.2010 19:12

In opinia mea cel mai frumos gol marcat la acest campionat mondial este cel al lui Luis Suarez din meciul Uruguay - Coreea de Sud.

MikStelista08.07.2010 19:23

Gio Van Bronckhorst (Olanda - Uruguay)

blindica08.07.2010 19:24

1.Carlos Tevez (Argentina 3-1 Mexic, a marcat golul de 3-0, minutul 52)

2.Maicon (Brazilia 2-1 Corea de Nord, a marcat golul de 1-0, minutul 55)

3.Gio Van Bronckhorst (Olanda 3-2 Uruguay, a marcat golul de 1-0, minutul 18)

 

Poate se marcheaza in cele doua finale ceva mai frumos,dar nu cred.

axl08.07.2010 19:32

Felicitari Ronnie pentru munca depusa.

Ezit intre Van Bronckhorst si Tevez.

Daniel-Ionut08.07.2010 19:34

Asta este cel mai frumos: http://www.youtube.com/watch?v=LY6aIesb3kg , spre deosebire de nimereala lui Van, care intra o data la 50 de suturi, golul lui Luis Fabiano este "muncit"

 

PS: de ce nu imi apare sursa html? :dry:

RobYnho08.07.2010 19:38

La fel si mie, golul lui Fabiano mi-a placut cel mai mult.

y-jam08.07.2010 19:42

Fabio Quagliarella (Slovacia 3-2 Italia, a marcat golul de 3-2, minutul 92)

 

Minunat...

MoWeed08.07.2010 20:09

Van Bronkhorst

danimarcu08.07.2010 20:13

Van Bronckhorst.

f234567k08.07.2010 20:16

Poate sunt putin subiectiv fiind jucatorul meu favorit: Carlos Tevez

axl08.07.2010 20:17
spre deosebire de nimereala lui Van, care intra o data la 50 de suturi, golul lui Luis Fabiano este "muncit"

E vorba de cel mai frumos gol, nu de cel mai muncit.

Asta de mai jos e muncit?

red&blue_boy08.07.2010 20:21

1. Luis Suarez

2. Van Bronckhorst

2. Quagliarella

RobYnho08.07.2010 20:25
Asta de mai jos e muncit?

 

Da. Muncit la antrenamente. :D

danimarcu08.07.2010 20:27
E vorba de cel mai frumos gol, nu de cel mai muncit.

In plus,Fabiano mai facuse si hent inainte de a da golul ala muncit.De doua ori...

 

Cred ca Hagi dadea macar 3 goluri pe meci cu Jabulani,la ce sut avea...

 

 

Daniel-Ionut08.07.2010 20:30
E vorba de cel mai frumos gol, nu de cel mai muncit.

Asta de mai jos e muncit?

 

Nu am spus ca nu este frumos golul olandezului...

Pai unul ca asta al lui Hagi sau cel al lui van Bronckhorst intra o data la 50 de suturi, pe cand asta al brazilianului este o demonstratie de tehnica, stapanire, finalizare, spectacol... (si putin handbal :blush: )

Dar in mare parte ochiul suporterului este luat de golurile marcate de la distanta.

blindica08.07.2010 21:06

Eu zic ca trebuie apreciate golurile si daca nu sunt atinse mingiile de catre portari.Sutul olandezului este de exceptie,insa din punct de vedere vizual,a fost mult sporit fiindca mingea a fost atinsa de portar si a ajuns unde a ajuns.Ce gol a dat Tevez,un pas de elan a facut,si a dat cu latul-interiorul.

Maye08.07.2010 21:09

Tevez

greenyes08.07.2010 22:03
In plus,Fabiano mai facuse si hent inainte de a da golul ala muncit.De doua ori...

 

Cred ca Hagi dadea macar 3 goluri pe meci cu Jabulani,la ce sut avea...

 

Din punct de vedere al tehnicii de lovire a balonului Hagi le este tatic. Nu am mai vazut pe nimeni in lume sa loveasca mingea cum o lovea el. Combina perfect precizia cu puterea.

 

Hagi are cateva goluri care-i sunt caracteristici. Am vazut acelasi tip de gol (mingea se ridica de zici ca se duce peste paorta si deodata cade in vinclu) pe cand evolua la Steaua (are cateva la activ), daca nu ma insel si cand juca la Sportul, plus la Galata. Dar cine masa sa le vada, ca doar e roman?!

 

Pai golul din meciul cu Columbia trebuia sa fie golul campionatului, dar din nou.....daca nu avem sange albastru...mama lor.

 

Golul lui Adi Ilie din 98 impotriva Columbii, la fel, arta dar iar nu au avut ochi pentru el. Golul lui Berkamp dat impotriva Argentinei a fost peste cel al lui Ilie, atat.

 

As inclina pentru Suarez pentru actualul campionat.

Alex88pl08.07.2010 22:10

1. van Bronckhorst

2. Forlan cu Africa de Sud

3. Tevez cu Mexic

red&blue_boy09.07.2010 04:37
Eu zic ca trebuie apreciate golurile si daca nu sunt atinse mingiile de catre portari.Sutul olandezului este de exceptie,insa din punct de vedere vizual,a fost mult sporit fiindca mingea a fost atinsa de portar si a ajuns unde a ajuns.Ce gol a dat Tevez,un pas de elan a facut,si a dat cu latul-interiorul.

 

Pai asa,dupa criteriile astea,am inca un motiv sa cred ca golul lui Suarez e cel mai frumos ! :)

 

Golul lui Adi Ilie din 98 impotriva Columbii, la fel, arta dar iar nu au avut ochi pentru el. Golul lui Berkamp dat impotriva Argentinei a fost peste cel al lui Ilie, atat.

 

Cam asa e,super golul lui Ilie ! Dar si Bergkamp,ce gol frumos a reusit,dupa o pasa de vreo 70 de metrii a lui Frank De Boer,ce preluare a facut !!!