FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ferencváros Budapesta - Steaua 1-0 (1-0)

Virgil08.07.2010 08:48

Duminica 11 iulie 2010, de la orele 17:00, un nou amical pentru ros-albastri:

 

Ferencváros - Steaua

 

Ferencváros Budapesta (oficial Ferencvárosi Torna Club, acronim FTC) este un club sportiv care operează un număr de echipe in diferite sporturi, dintre care cea mai renumită este aceea de fotbal. Înființat la 3 mai 1899 in cartierul Ferencváros din Budapesta, a câștigat de 28 de ori campionatul Ungariei și de 20 de ori Cupa. A câștigat Cupa Europei Centrale in anii 1928 și 1937 și Cupa Orașelor Târguri in 1965. Are un stadion propriu, "Florian Albert" de 18.100 de locuri pe scaune, cu iluminație nocturnă.

 

Ferencváros (in germană: Franzenstadt, in trad. "Orașul lui Francisc"). Francisc fiind numele impăratului Francisc al II-lea, ultimul impărat al Sfântului Imperiu Roman, primul impărat al Austriei.

 

In 2006, patronul echipei engleze Sheffield United, Kevin McCabe, a cumpărat pentru suma de 16,58 milioane dolari clubul Ferencvaros Budapesta, retrogradat din cauza datoriilor.

 

In editia trecuta de campionat, "Vulturii verzi" au terminat pe un modest loc 8, avand urmatoarea linie de clasament:

 

8, Ferencvaros Budapest 30 10 10 10 35-38 -3 40 pct

 

Steaua se va afla la al cincilea meci de pregatire si speram sa auzim numai vesti bune despre ea.

 

FORZA Steaua!

AG08.07.2010 09:13

asta nu este un simplu meci..

mstef08.07.2010 09:46
asta nu este un simplu meci..

 

Asteptai motiv sa scoti banner-ul de la naftalina? :D

AG08.07.2010 09:48
:))
Virgil08.07.2010 11:14

Nu cred ca are vreun sens. E un meci amical disputat intr-o tara neutra.

SzabiStelistu08.07.2010 12:30
asta nu este un simplu meci..

atunci hai,omoara-l si pe nea IMI,si pe Boloni!

TURKU08.07.2010 12:42

steagro batem ungurii si in amical FORZA Steaua :steag_cruce_invers:

RaMs3s08.07.2010 16:22

Hohooo...ce sare SzabiStelistul :naughty:

Virgil09.07.2010 05:06

Trebuie sa-l intelegem. E stelist de-al nostru.

AG09.07.2010 07:10

Jenei si Boloni au jucat pentru natioanala noastra, nu consider ca sunt unguri, au doar origini si nume

The Game11.07.2010 10:08

Pacat ca nu se joaca amicalul in Romania,cu siguranta meciul era mult mai mult decat un amical :)))

 

In rest...

Roby9111.07.2010 10:29

Unde il vedem ? Nu cred ca e la TV,dar macar un link ceva....

TURKU11.07.2010 13:51

ce PICA am pe ungurii astia dupa ce au devastat pe unde au trecut ujpest,ce TUPEU pe ei jucau fotbal in GARA DE NORD :wall: :wall: Batem ungurii AZI clar,FORZA Steaua steagro

axl11.07.2010 13:56

Seriously guys, il televizeaza pe undeva?

navodarean11.07.2010 14:02

NU.

D.C.N.U11.07.2010 15:10

Salut tuturor! Credeti ca Steaua se va incurca azi cu Ferencvaros?

 

1-0 pentru Steaua:D

Alex88pl11.07.2010 15:12

1-0 gol Surdu

red&blue_boy11.07.2010 15:14

Nu cred sa avem probleme nici cu astia,din moment ce si conducem.Si jucam cu mai multi jucatori ce i-am folosit mai putin pana acum.

Virgil11.07.2010 15:39

Primul 11 al Stelei :

 

Lungu - Todorov, Martinovici, Geraldo, Filip - Bicfalvi - Nastasie, An. Ionescu, Lazar, Toja - Surdu (cpt.)

 

 

Ferencvaros:

 

Shearer - Balog, Tutoric, Csizmadia, Junior - Andrezinho, Maróti, Joe, Stanic - Rosa - Pölöskey.

 

Dupa cum se observa Steaua utilizeaza foarte multe rezerve.

Virgil11.07.2010 16:32

Scor final: 1-0. Gol Surdu.

RobYnho11.07.2010 20:45

Desfasurarea partidei.

 

10 suporteri romani asistă la partida

 

17:35 - partida a inceput cu intarziere

 

min. 3 - Ferencvaros a avut primul corner, ramas fara rezultat

 

min. 8 - fara ocazii clare pana acum

 

min 16 - se joacă dur, jucatorii nu se menajează si intră tare

 

min. 25 - Geraldo se miscă bine

 

min. 27 - Steaua nu si-a creat nici o situatie clară de a marca

 

min. 32 - Surdu a marcat din apropiere, din pasa lui Nastasie. A fost prima ocazie clara de gol a ros-albastrilor

 

min. 43 - Toja trimite din lovitura libera peste poarta

 

min. 45 - pauza

 

Au iesit Todorov si Nastasie, au intrat Mustata si Radut

 

min. 46 - partida s-a reluat

 

min. 60 - Steaua combina, insa fara periculozitate

 

min. 68 - Ies Geraldo si Ionescu, intră Gardoș si Pacurar

 

min. 70 - iese Surdu si intra Kapetanos

 

Kapetanos a preluat banderola de la Surdu

 

min. 73 - Sut al lui Pacurar din lovitura libera de la peste 20 de metri, pe langa poarta

 

min. 74 Iese Bicfalvi, intra Rusu

 

min. 90 - FINAL

 

gesepe