FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Counter-Strike 1.6 StRiKeR Versiunea 1

blacktouch198805.06.2010 22:13

Data : 6.06.2010

Autori : !Os!Irimi Nage || jimel

 

1.Descriere

Am facut o versiune de Counter-Strike 1.6 cat mai simpla , care sa denote profesionalism din partea acestei comunitati, dar totusi sa fie in stilul StRiKer.

Ne-am bazat in principal pe versiune de CS 1.6 simpla si am adus cateva imbunatatiri care ni s-au parut acceptabile. Am facut o lista cu modificarile , probabil incompleta. Restul modificarilor cred ca o sa le observati in joc.

Modificari :

- configurarile de la PGL WCG GUI 2009 (config.cfg si userconfig.cfg)

- am adaugat StRiKeR CommandMenu (vezi topic : )

---- puteti adjusta multe configurari cu acest meniu

------- mana in care sta arma

------- arata sau nu FPS etc...

- alta imagine de background (vezi poza mai jos)

- modele de player de la Condition-Zero

- modele de arma de la STEAM (default)

- sunete de la Condition-Zero

- alt model de bomba (vezi poza mai jos)

- alt model de cutit

- am trecut la sprite default (radar, ammo etc...)

- am schimbat icoana care apare pe desktop

- per total cred ca am reusit sa imbunatatim lag-ul , choke , loss

- setup-ul e in romana si va indruma catre o instalare corecta

- am ales sa mergem pe aceasi varianta in care nu va puteti seta directoriul in care se va instala jocul

- gamemenu este acum actualizat la serverele curente

 

csstriker.jpg

csstriker%202.jpg

 

2.Instalare

Link : http://www.striker.ro/download/Counter-Str...6%20STRIKER.exe

 

Pas 1 : Downloadati setup-ul apasand pe unul din linkurile de mai sus si datii Save undeva in calculatorul dumneavoastra.

Pas 2 : Rulati fisierul downloadat "Counter-Strike 1.6 STRIKER.exe" si urmariti pasii din setup.

Pas 3 : O sa va apara o icoana pe desktop numita "CS 1.6 STRIKER" pe care ii dati dublu-click.

Pas 4 : Intrati pe serverul cs.striker.ro si distrati-va !

 

3.Schimbarea numelui

Acest joc are setat in configurari numele jucatorului la "WwW.Striker.Ro-Player"

Daca nu merge sa schimbati numele din joc urmariti pasii acestia :

Pas 1 : Trebuie sa aveti jocul oprit

Pas 2 : Intrati in folderul "C:\Program Files\Counter-Strike 1.6 STRIKER\cstrike" (folderul jocului)

Pas 3 : Deschideti fisierul "config.cfg" cu notepad (click dreapta pe fisier -> Open with -> Selectati Notepad)

Pas 3 : Cautati in fisier linia "name http://WwW.Striker.Ro-Player" , stergeti "WwW.Striker.Ro-Player" si scrieti ce nume vreti voi

Pas 4 : Dati save la fisier si puteti reintra in joc

 

4.CD-Key

E posibil ca la prima rulare a jocului sa va ceara o cheie.

In acele casute scrieti AAAAAA... pana se umplu toate si dati OK

Daca nu va apare acea casuta si nu puteti intra pe nici 1 server, urmaritii pasii acestia :

 

Pas 1 : In Windows dati Start (buton jos stanga) -> Run -> scrieti "regedit" si apasati OK

Pas 2 : O sa va apara alta fereastra in care trebuie sa intrati in "HKEY_CURRENT_USER/Software/Valve/Half Life"

Pas 3 : Stergeti tot ce contine destinatia la care ati ajuns la pasul 2

Pas 4 : Puteti inchide fereastra si sa rulati jocul

 

5.Incheiere

Pentru sugestii si nelamuriri va stam la dispozitie.