FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ucraina - Romania 3-2 (1-0)

FuNNky LowE suD31.05.2010 07:58

Nationala lui Lucescu a fost daramata in 2 minute in Ucraina! Tamas si Daniel Niculae au reusit sa intoarca scorul dupa golul marcat de Aliyev!

 

Seara neagra pentru Bogdan Lobont care a gresit grav la doua din golurile incasate de romani! Autogolul lui Tamas din minutul 79 a adus victoria ucrainienilor!

1-0: Aliev a transformat o lovitura libera de la aproximativ 38 de metri cu un sut, la firul ierbii, in stanga portarului Bogdan Lobont.

 

1-1: Gabi Tamas l-a invins pe Piatov cu un sut de la circa 40 de metri, portarul fiind mascat de mai multi jucatori si nu a mai putut ajunge balonul.

 

1-2: Bilasco a interceptat un balon la mijlocul terenului, i-a pasat lui Daniel Niculae si atacantul a depasit trei adversari, dupa care a marcat cu un sut, pe jos, la coltul din dreapta al lui Piatov.

 

2-2: Lobont a respins in extremis o actiune a lui Sevcenko, balonul a ajuns la Konoplianca si fotbalistul ucrainean a inscris printre picioarele portarului.

 

3-2: Sevcenko a avut o incursiune in flancul stang, a trimis balonul peste Lobont si Tamas a inscris in propria poarta.

David31.05.2010 13:38

Bogdan Lobont:Pechinezul si-a iesit din forma de cand a plecat din groapa.Face greseli copilaroase,l-as fi preferat chiar pe Lung Junior care este totusi un tanar de perspectiva care joaca meci de meci chiar daca este lipsit de experienta.Golul de la distanta nu este ceva neobisnuit pentru el,insa faptul ca a scos mingi care chiar trebuiau scoase nu il scuza de golul luat la COLTUL SCURT printre picioare.

 

Maftei:A fost dominat de viteza si agresivitatea lui Konoplianka.,nu l-a sustinut deloc din punct de vedere ofensiv pe Roman.Din pacate in Romania nu avem in momentul de fata un mijlocas dreapta veritabil,[ :huh: vad ca lumea a uitat complet de Ogararu] iar mai vechea ciorica nu centreaza,invaluie rar;nu asa ar trebui sa arate un fundas dreapta!

 

Tamas:Daca nu ar fi fost momentul acela de stupizenie dinamovist-caracteristica,probabil ca l-as fi laudat.Golul egalizator a fost o figura frumoasa,insa el e fundas!A dat gol,bravo lui,era ceva "optional",insa acest lucru va fi si trebuie sa fie mereu umbrit de o gafa in aparare.Pentru ca acolo trebuia el sa fie atent.

 

Cristi Chivu:Al doilea cel mai bun jucator al echipei,singurl lucru de reprosat este ca s-a precipitat la golul 3,mingea a fost trimisa paralel cu poarta,insa in acele momente e chiar greu sa mai gandesti logic.In rest inca un meci putintel mai slab ca pana acum,dar totusi peste media echipei.Chivu e o piatra de temelie la nationala!

 

Rat:O aripa spate(wing back) adevarata,mult mai bun decat Maftei,a urcat excelent de cateva ori insa nu l-a marcat bine pe Shevcenko la ultimul gol.Macar la el e o gresala izolata,la Maftei e insa lipsa de valoare.

 

Roman:Un jucator tanar,lipsit de experienta.Tupeul sau a fost benefic de cateva ori,insa din pacate a facut un meci foarte slab din punct de vedere tactic.Din pacate petru noi,banda dreapta a fost bulevard,Roman nu tinea de minge,o pierdea repede si nu a avut decat o incursiune periculoasa.

 

Mirel Radoi:Nu s-a vazut deloc in joc insa asta nu inseamna nimic deoarece treaba lui era sa recupereze mingi si sa le dea drumul repede.Ba chiar a dat randament mai mare decat pe postul de fundas.

 

Ghioane:Radoi nu putea sa faca fata singur lui Aliev,insa Ghioane a fost inexistent si dominat clar de tehnica si de viteza lui Aliev si Milevski.Mai bine era lasat Radoi singur iar in locul lui Ghioane sa joace un mijlocas de creeatie.

 

Cristi Tanase:A FOST BUN!Nu a pierdut mingi,actiunile mergeau valuri pe stanga,a gresit o singura pasa la Rat si a centrat de cateva ori.

 

Cristea:Nu a stiut sa valorizeze mingile de la Tanase,nu a avut treaba cu demarcatul,a avut un sut la poarta si a fost schimbat,dupa cum era necesar.

 

Bilasco:A fost excelent la jocul cu capul,a fost un pivot bun,punea si el mingi pentru ametitul de Cristea,dar ala nu era in stare sa le valorifice.

 

Cocis:A jucat bine ca mijlocas central chiar daca nu este tocmai postul sau,a fost o schimbare reusita.

 

Daniel Niculae:Un atacant veritabil,a speculat perfect devierile lui Bilasco,a fost excelent acolo sus.Mult mai bun decat Cristea.

Alexandru H.31.05.2010 15:41

Bine ca l-ai laudat pe Chivu si injurat pe Tamas cand, de fapt, autogolul e 90% creatia lui Chivu (el a indreptat balonul catre poarta). Tamas a fost excelent, sa fim seriosi...

FuNNky LowE suD31.05.2010 16:20

ai dreptate alexandrule :)

David31.05.2010 17:04
Bine ca l-ai laudat pe Chivu si injurat pe Tamas cand, de fapt, autogolul e 90% creatia lui Chivu (el a indreptat balonul catre poarta). Tamas a fost excelent, sa fim seriosi...

Injurat?Ma rog,Tamas a gresit la golul 2,cand s-a uitat cum e sutata mingea.

Alexandru H.31.05.2010 17:25
Injurat?Ma rog,Tamas a gresit la golul 2,cand s-a uitat cum e sutata mingea.

 

Ce naiba inseamna "momentul acela de stupizenie dinamovist-caracteristica" daca nu o injurie? La golul 3 am stabilit, deci, ca nea Chivu e vinovat. Daca vrei sa vorbim de golul 2, acolo vinovatul e Lobont pentru ca balonul a intrat in coltul scurt, deci responsabilitatea e 100% a portarului.

red&blue_boy31.05.2010 18:56
Bine ca l-ai laudat pe Chivu si injurat pe Tamas cand, de fapt, autogolul e 90% creatia lui Chivu (el a indreptat balonul catre poarta). Tamas a fost excelent, sa fim seriosi...

 

 

Exact.Ce sa mai,autogolul e al lui Chivu...

 

In rest,dupa meciul asta ce-l mai mult m-a ofticat ca nu jucam noi in galben,din obisnuinta credeam de multe ori ca noi suntem aceia...Si mi-a fost "simpatic" Lucescu jr cu acuzatiile la adresa arbitrajului dupa un meci amical,in loc sa isi vada de jocul echipei.Dar nah,ii spusese Lucescu senior in timpul saptamanii ca o sa-l fure arbitrii. :D Parca ce miza avea meciul asta...

David01.06.2010 13:17

A invatat repede de la taticu'!